Aktywność produkcyjna USA odzyskuje prędkość; zakłócenia podaży Loom z Rosja-Ukraina konflikt przez Reuters

90c7a3662c7bd5e6d8d900a8a58463d1

Aktywność produkcyjna USA odzyskuje prędkość; zakłócenia podaży Loom z Rosja-Ukraina konflikt przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Pracownik prowadzi jedną z maszyn do cięcia metalu w Gent Machine Co.’s Factory w Cleveland, Ohio, USA, 26 maja 2021. Reuters / Timothy Aeppel

przez Lucia Mutikani

Waszyngton (Reuters) – Aktywność produkcyjna USA Podniósł więcej niż oczekiwano w lutym jako infekcje COVID-19 ustąpiły, choć zatrudnienie w fabrykach zwolnił, przyczyniając się do utrzymania łańcuchów dostaw w starzelach i ceny wkładów wysokich.

Instytut Zarządzania Dostawami (ISM) powiedział we wtorek perspektywy w zakresie produkcji w ciągu najbliższych dwóch miesięcy był korzystny, zauważyć, że zamówienia zaległości w zeszłym miesiącu wzrosły przez ponad 11 lat. Fabryki zgłaszały również silny wzrost zamówień.

Badanie było jednak prowadzone przed ostatnią czwartką inwazją na Ukrainę przez Rosję przez Rosję, które niektórzy ekonomiści mówią, mogą dodatkowo dławić łańcuchy dostaw, a szczególnie nasiły niedobór półprzewodników. Konflikt spowodował wzrost cen ropy i pszenicy, między innymi towarami. Rosja i Ukraina są producentami kluczowych materiałów wykorzystywanych do wytwarzania półprzewodników.

“Spadające przypadki Coronavirus powinno pomóc domowej stronie gospodarki poprawić się dalej w miesiącach wiosennych, ale spillover z wyższej energii i cen żywności oraz międzynarodowych zakłóceń wysyłkowych związanych z wojną Rosji-Ukrainy są ryzykiem w dół do produkcji w najbliższym okresie, “powiedział Bill Adams, główny ekonomista w Comerica (NYSE: CMA) Bank w Toledo, Ohio.

Wskaźnik ISM Krajowej Aktywności Fabryki wzrosła do czytania 58,6 w ubiegłym miesiącu od 57,6 w styczniu, co było najniższe od 2020 r.

Czytanie powyżej 50 wskazuje ekspansję w produkcji, co stanowi 11,9% gospodarki amerykańskiej . Ekonomiści badani przez Reuters prognozowali indeks wschodząc do 58,0.

Wszystkie sześć największych produkcji Branże – sprzęt transportowy, maszyny, komputer i elektroniczne, żywność, chemikalia, a także produkty ropy naftowej i węgla zgłaszane umiarkowane do silnego wzrostu.

Produkcja odzyskania rozpędu zgodnie z szerszą gospodarką po uderzeniu prędkości bumpu jako infekcje koronavirus, napędzane wariancie omicron, dopiero w całym kraju. Stany Zjednoczone zgłaszają średnio 69 704 nowych infekcji Covid-19 dziennie, ułamek więcej niż 700 000 w połowie stycznia, zgodnie z analizą oficjalnych danych Reuters.

Nowe zamówienia ISM New Orders index wzrosły do ​​61,7 w ubiegłym miesiącu od 57,9 w styczniu, co było najniższym czytaniem od czerwca 2020 r. Wydatki towarowe wzrosły jako pandemiczne ograniczenie popytu na usługi jak podróże. Nawet jeśli wydatki powracają do usług, ponieważ poprawia się sytuacja zdrowotna, ekonomiści oczekują zapotrzebowania na towary, aby pozostać silni.

. Zapasy klientów pozostały niezwykle chude dłużej niż 60 miesięcy.

zapasów na Wall Street spadł jako kryzys Rosji-Ukrainy pogłębił się. Dolar wzrósł na koszu walut. Upadły rentowności skarbowe USA.

Graphic – ISM PMI: https://graphics.reuters.com/usa-stocks/Znpnenxeevl/ism.png

Zatrudnienie spowalnia

Zatrudnienie ankiety w zakresie zatrudnienia fabrycznego wślizgnął się do odczytu 52,9 w zeszłym miesiącu od 10- miesiąc wysoki 54,5. Wzrosła na pięć prostych miesięcy. Według Timothy Fiore, przewodniczący ISM Komitetu Business Business Business, kontynuowane przez wyższe niż normalne tempo i wczesne emerytury. ”

producentów zgłosiło trudności napełniające otwarte zadania. W górnym grudniu znajdowały się bliski rekord 10,9 mln otwarcia pracy w gospodarce USA pod koniec grudnia.

Wskaźnik ISM niedokończonej pracy w fabrykach wzrosły do ​​65,0 od czytania 56,4 w styczniu. Wzrost punktowy 8,6 procent był największy od stycznia 2011 r. Wszystkie sześć dużych przemysłu produkcyjnego zgłaszano rozszerzone zaległości.

Wskaźnik zamówień zrzucił 6.4 punkty w styczniu, największym spadkiem od 2020 r. Odwrócenie lutego zasugerował, że globalne łańcuchy dostaw pozostały zestresowane.

, który był również widoczny w badaniu dostaw dostaw, który wzrósł do 66,1 od 64,6 stycznia. Czytanie powyżej 50% wskazuje wolniejsze dostawy do fabryk.

producentów komputerów i produktów elektronicznych narzekali, że “elektroniczny łańcuch dostaw jest nadal bałagan”. Podobne uczucia zostały odzwierciedlane przez ich odpowiedniki w branży sprzętu transportowego, który powiedział: “Dostawa usług transportowych nadal jest głównym problemem dla łańcucha dostaw”.

Sprzęt elektryczny, Sprzętki i producenci komponentów poinformował, że “nie są w stanie zwiększyć budów do cięcia do zaległości”.

inflacji na bramie fabrycznej pozostała gorąca. Miara cen na ankietę zapłaconą przez producentów zanurzonych do jeszcze wysokiego odczytu w wysokości 75,6 z 76,1 stycznia, wskazując na utrzymujące ciśnienia inflacyjne.

inflacji może przyspieszyć w nadchodzących miesiącach, z Rosją w obliczu poważnych zakłóceń do eksportu wszystkich towarów z oleju i metali do ziarna po nartach Zachodnich nałożonych sztywnych sankcji.

“Spodziewamy się, że ciepło pozostawą pojawiło się na ceny przez pewien czas nadal pośród dalszej nierównowagi zasilającej i wyższej energii i kosztów towarów w wyniku inwazji Rosji na Ukrainę” – powiedział Tim Quinlan, starszy ekonomista w Wells Fargo (NYSE : WFC) w Charlotte, Karolina Północna.

inflacji był już problemem przed inwazją, z dorocznym cenami konsumentów publikując ich największy wzrost 40 lat w styczniu. Oczekuje się, że rezerwy federalnej zwiększy stopy procentowe w tym miesiącu. Ekonomiści przewidują aż siedem rankingów w tym roku.

Oddzielny raport z Departamentu Commerce we wtorek pokazał wydatki budowlane wzrosły o 1,3% w styczniu, wzmocnione przez silne nakłady na jednorodzinne budowlane budowlane i prywatnych konstrukcji nierezydenta. Który nastąpił 0,8% wzrostu w grudniu.

Wydatki na budowę: https://graphics.reuters.com/usa-stocks/gkvlgalpb/constspend.png