Analiza: Dealmakers zobaczyć podzielony rząd USA faworyzowanie fuzji i przejęć Reuters

Analiza: Dealmakers zobaczyć podzielony rząd USA faworyzowanie fuzji i przejęć Reuters

Analiza: Dealmakers zobaczyć podzielony rząd USA faworyzowanie fuzji i przejęć Reuters

© Reuters. Demokratyczna kandydatka na wiceprezydenta Kamala Harris przedstawia kandydata demokratów na prezydenta USA w 2020 r. Joe Bidena na wiecu wyborczym, po tym jak media ogłosiły, że Biden wygrał wybory prezydenckie w USA w 2020 r. w Wilmington, Delaware

Przez Joshua Franklin, Pamela Barbaglia i Krystal Hu

NOWY JORK / LONDYN (Reuters) – Joe Biden przewidywane zwycięstwo prezydenta USA i Partii Republikańskiej potencjalnie utrzymanie kontroli nad Senatu USA może prowadzić pickup w fuzji i przejęć (M & A), które miały hit wśród COVID-19 pandemii, dealmaker powiedział.

Bankierzy i prawnicy, którzy doradzają firmom w m&a powiedział, że wynik, jeśli zostanie potwierdzony, był najlepszy możliwy dla zapewnienia stabilnego środowiska gospodarczego i regulacyjnego, że dealmaking potrzeb. Oczekują, że Biden, kandydat Partii Demokratycznej, będzie bardziej przewidywalny w rządzeniu niż republikański prezydent Donald Trump, a kontrolowany przez Republikanów Senat USA powstrzyma najbardziej interwencjonistycznej polityki Bidena.

“Ta dynamika może być bardzo sprzyjająca robi interesy, ponieważ zapewnia stabilność”, powiedział Peter Orszag, który służył w Białym Domu za prezydenta Baracka Obamy, a teraz kieruje finansowych ramię doradcze banku inwestycyjnego Lazard Ltd (N:LAZ).

“Jedynym zastrzeżeniem jest to, że istnieje mniejsze szanse na kolejną dużą rundę bodźców, które pomogłyby perspektywy makroekonomicznej, niż gdyby Demokraci wzięli Senat”, dodał Orszag.

Wszystkie główne amerykańskie sieci telewizyjne przewidywały, że Biden wygra prezydenturę w sobotę, choć Trump obiecał nadal kwestionować wynik w sądach. Dwa runoff wyścigi Senatu USA w Gruzji, która zdecyduje, która partia będzie kontrolować górną izbę Kongresu, odbędzie się w dniu 5 stycznia, z Republikanami faworyzowany do utrzymania kontroli w oparciu o ten tydzień tally.

Republikanie posiadający niewielką większość w Senacie może zablokować duże pokosy legislacyjnych Bidena i wydatków programu, jak również kluczowych nominacji dla jego gabinetu i agencji rządowych.

“Liderzy korporacyjni i rynki takie jak stabilność. Impas, na swój sposób, może być postrzegany jako stabilizator, jak widzieliśmy podczas administracji Obamy”. powiedział Cary Kochman, co-head globalnego M & A w Citigroup Inc (N: C).

Podczas działalności M & A skoczył w trzecim kwartale, jak kierownictwo rzucili się do ponownego oferty zawieszone na wysokości wybuchu coronavirus, wielkość transakcji na całym świecie jest w dół 12% rok do daty do 2,84 bilionów dolarów, zgodnie z dostawcą danych Refinitiv. Wolumen transakcji z udziałem amerykańskich firm przejmowanych spada o 32% od początku roku do 1,07 bln USD.

Dealmakers powiedział, że pewność co do polityki finansowej i regulacyjnej będzie kluczowa w nadchodzących miesiącach, aby utrzymać M & A dzieje, jak nowa fala infekcji coronavirus rozprzestrzenia się w Stanach Zjednoczonych i większości świata.

“Zaryzykowałbym powiedzieć, że niektóre M & A została wstrzymana pod administracją Trumpa, ponieważ Trump może czasami być nieprzewidywalny ze swoim kontem na Twitterze”, powiedział Bill Curtin, globalny szef M&A w Hogan Lovells.

Gdyby Demokraci przejęli kontrolę nad Kongresem, dealmakers powiedział, że najbardziej destrukcyjne aspekty programu Bidena byłyby podwyżki podatków. Biden zaproponował podniesienie stawki podatku od zysków kapitałowych z 20% do 39,6% dla tych, którzy zarabiają ponad 1 milion dolarów. Spowodowałoby to, że właściciele przedsiębiorstw byliby drożsi, aby wypłacić pieniądze na ich gospodarstwach.

“Oferty nie będą tak bardzo opodatkowane, jak Biden nie oczekuje się od razu być w stanie przeprowadzić ogromne reformy w USA podatku od osób prawnych lub systemów opieki zdrowotnej”, powiedział Patrick Sarch, partner w kancelarii Prawnej White & Case LLP.

BARIERY DLA CHIŃSKICH PRZEJĘĆ, ABY ZATRZYMAĆ

Kontrola chińskich przejęć amerykańskich firm, które nasiliły się pod rządami Trumpa, ma być kontynuowana, twierdzą dealmakers. W ciągu ostatnich czterech lat Stany Zjednoczone zablokowały wiele chińskich przejęć, zwłaszcza amerykańskich firm technologicznych, ze względów bezpieczeństwa narodowego, a nawet nakazały niektórym chińskim firmom, takim jak właściciele aplikacji społecznościowych TikTok i Grindr, ich zbycie.

Głębokie podejrzenie USA o potęgę gospodarczą Chin, postęp technologiczny i standardy rachunkowości prawdopodobnie spowoduje wiele przeszkód dla inwestycji transgranicznych pozostających w miejscu w ramach Biden, dealmakers powiedział.

“Nacjonalistyczne skupienie i wysoki stopień kontroli nad wrażliwymi transakcjami, które pojawiły się w ostatnich latach, nie znikną w najbliższym czasie”, powiedział Nestor Paz-Galindo, globalny współszef M&A w UBS Group AG (S:UBSG).

Jeden sektor przedsiębiorstw, który może być głównym beneficjentem wyniku wyborów jest przemysł naftowy i gazowy, dealmakers powiedział. Niskie ceny energii podsyciły falę konsolidacji w plamie ropy naftowej w ostatnich tygodniach, a to może nadal bez przeszkód, jak Republikanie ograniczyć program czystej energii Bidena.

“Zobaczysz pop w wycenach w sektorze energetycznym. Rynek będzie czuł, że Republikański Senat powstrzyma Bidena od regulacji amerykańskiego sektora energetycznego tak bardzo, jak mógłby” – powiedział Vito Sperduto, globalny współszef M&A w Royal Bank of Canada (TO:RY).