Analiza-rządy Nie pasują do rynków w europejskim kryzysu energetycznego przez Reuters

Analiza-rządy Nie pasują do rynków w europejskim kryzysu energetycznego przez Reuters

Analiza-rządy Nie pasują do rynków w europejskim kryzysu energetycznego przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Ogólny widok Walney Extension Offshore Farn wiatrowy obsługiwany przez Wybrzeże Blackpool, Wielkiej Brytanii 5 września 2018. Reuters / Phil Noble / Plik Photo / Plik Photo / Photo

przez Susanna Twidale

Londyn (Reuters) – rządy europejskie wydały dziesiątki miliardów euro próbujących osłonić konsumentów z rekordowych cen energii, a same od głosów wyborców, ale środki wyglądają na krótkie.

z Ateny do Oslo, Lawmakers w całej Europie, niektóre stojące wybory w tym roku, wzbudziły inicjatywy, takie jak usunięcie podatku VAT na rachunki za energię domową lub zapewnienie ukierunkowanej pomocy dla najbardziej potrzebujących gospodarstw domowych.

Środki, jednak blado na poziomie 330% w porównaniu z benchmarkiem europejskich cen gazu w ubiegłym roku, które z powodu opóźnienia w przechodzących cen na rynkach hurtowych na rachunki za użytecznością konsumentów, dopiero teraz zaczynają gryźć.

. “Środki ogłoszone do tej pory w Europie Zachodniej obejmują tylko około jednej czwartej ceny wzrostu,” Harry Wyburd, analityk europejskich mediów w Banku Ameryki (NYSE: BAC), powiedział.

analityków BOFA ocena przeciętnych gospodarstw domowych zachodnioeuropejskich spędził około 1200 euro (1,370 USD) rocznie na gaz i energię elektryczną w 2020 r. W oparciu o obecne ceny hurtowe, oszacują to wzrost o 54% do 1850 euro.

Ponieważ większość dostawców energii kupują lub zabezpieczają, moc lub gaz będą musieli dostarczyć klientów około 6 do 9 miesięcy z wyprzedzeniem, wysokie ceny, ze względu na niższe niż normalne dostawy gazu z Rosji i niskiego poziomu magazynowania, jeszcze nie do pełni filtrowania.

“Cena, którą płacisz dzisiaj, aby przełączyć czajnik na oparciu o bez względu na cenę gazową lub energią elektryczną średnio około 6-9 miesięcy temu. To tak, jakby dzieje się w zwolnionym tempie – powiedział Wyburd.

. Średni roczny wzrost rachunku za energię na gospodarstwo domowe za rok 2022 V 2020 https://fingfx.thomsonreuters.com/gfx/ce/cgpomazkdpd/pasted%20image%201642004029958.png

” Explosive ‘

Gwałtowne protesty w Kazachstanie ponad rosnące koszty W przypadku paliwa samochodowego było przypomnieniem dla polityków odpowiedzi, że takie kolce mogą wywołać wśród wyborców.

we Francji, gdzie wybory prezydenckie jest należne w kwietniu, minister gospodarki Bruno Le Maire wskazał na wydarzenia w Kazachstanie jako jeden z powodów, dla których jego rząd przeniósł się do tarczy gospodarstw domowych z wyższych cen, co obejmuje ograniczenie wzrostu regulowanej energii elektrycznej na 4%.

francuskich prawodawców jest szczególnie ostrożny w przypadku powtórzenia brutalnych ulicznych protestów w 2018 r. Przeciwko wzrostowi podatku paliwowego, który spragniony w szerszych protestach przeciwko organom.

sondaży konsekwentnie pokazywały moc zakupu, aby być numerem kwestia wyborców przed wyborami francuskimi. Ankieta z Utworzeniem Kea wykazała, że ​​18 stycznia 57% francuskich wyborców uznała za nabywanie mocy za ważną kwestią, więcej niż jakikolwiek inny i przed ochroną socjalną, bezpieczeństwem, imigracją i bezrobociem. Dwa tygodnie wcześniej liczba wyniosła 51%.

“Ceny energii elektrycznej są przedmiotem wybuchowym i obiektem politycznym, które będą wykorzystywane przez inne strony, jeśli nie zachowają tego (Cena) obietnicy” Nicolas Goldberg, specjalistę energetyczną w Colombus Consulting, powiedział.

Włochy był jednym z pierwszych krajów europejskich do działania w ubiegłym roku, wydając ponad 8 miliardów euro od lipca do ograniczenia wędrówek detalicznych energii. Rzym może również zwiększyć podatki od firm energetycznych, które skorzystały z wyższych cen.

, ale nadal oczekuje się, że ceny energii elektrycznej wzrosną ponad 50% w pierwszym kwartale 2022 r. Z gazem wzrostu ponad 40%, energia włoska Watchdog Arera powiedziała.

innych musieli już rozszerzyć środki. Hiszpania wyciął kilka podatków, pierwotnie planuje utrzymanie niższych stawek do końca 2021 r., Ale w grudniu postanowił utrzymać je na tych poziomach do 2022 r.

Ubóstwo paliwowe

w Wielkiej Brytanii, oczekuje się, że miliony gospodarstw domowych ma zamiar zmierzyć się ze wzrostem Około 50% w swoich rachunkach energii elektrycznej i gazu, gdy czapka cenowa, wprowadzona w 2019 r., Jest podnoszona w kwietniu miesiąca przed wyborami lokalnymi w maju.

“Rząd jest w stanie, że WPR kupiła to jakiś czas, aby zdecydować, co robić, ale postacie zaangażowane w ograniczenie wzrostu całkowitego byłoby ogromne” Robert Buckley, szef rozwój relacji w Insights Cornwall, powiedział.

Ostatnia ankieta wyborców na północy Anglii, gdzie premier Borisa Johnsona Partia Konserwatywna wygrała miejsc po raz pierwszy w ostatnich wyborach Że 80% osób, które głosowali za rząd cytował rachunki za energię jako ważną kwestię.

Analiza badania przez Not-for-profit Broadle Energy and Umilities Alliance (EUA) stwierdził, że 17 z 18 miejsc parlamentarnych w tym obszarze włączyłby się do Partii Pracy Opozycji, jeżeli wybory odbyło się teraz.

grup konsumenckich i kilku dostawców energii wezwali w Wielkiej Brytanii, takich jak usunięcie 5% podatku VAT na koszty energii lub cięcie niektórych zielonych opłat.

wyższych cen prawdopodobnie popchnie kolejne 1,5 miliona gospodarstw domowych w ubóstwie paliwowej, wspomniano o krajowej energii charytatywnej, co oznacza, że ​​nie są w stanie stać na ogrzewanie ich domów do temperatury potrzebnej do utrzymania ciepła i zdrowia.

Zabrałoby całkowitą liczbę brytyjskich gospodarstw domowych w ubóstwie paliwowej do 6 milionów, więcej niż piąty domów.

Rzecznik rządu brytyjskiego powiedziała czapkę Ochrona milionów z wysokich cen i inicjatyw skierowanych do pomocy w trudnych gospodarstwach domowych są na miejscu.

“Będziemy nadal słuchać konsumentów i przedsiębiorstw na temat zarządzania kosztami energii” – powiedział rzecznik.

(1 $ = 0,8762 euro)