Analiza-Ukraina Inwazja Ustawia Dream Mustka na tańsze EVS, na razie przez Reuters

239e2dbd6d409ac2cb6bf96a40886f22

Analiza-Ukraina Inwazja Ustawia Dream Mustka na tańsze EVS, na razie przez Reuters

© Reuters. Zdjęcie: Tesla Chargery elektryczne Pojazdy elektryczne są widoczne podczas zimy w Hofn, Islandii, 16 lutego 2022. Reuters / Nacho Doce / Plik Foto

przez Hyunjo Jin

San Francisco (Reuters) – Zmniejszenie kosztów surowców, zorganizowany przez Rosję Inwazja na Ukrainie, mogłaby odzyskać sen Tesli (NASDAQ: TSLA) dyrektor wykonawczy Elon Musk i innych dyrektorów samochodowych, aby wyrzucić bardziej przystępne pojazdy elektryczne.

rosnących cen niklu, litu i innych materiałów zagrażają powoli, a nawet tymczasowo odwrócić długotrwałą tendencję spadających kosztów baterii, najdroższej części EVS, utrudniając szersze przyjęcie technologii, powiedział Gregory Miller, analityk W benchmarku benchmarku mineralnej bencharnej.

I to jest na szczycie łańcucha dostaw już warczonego przez pandemię Covid-19 i światowy niedobór wiórów.

“rosnący surowiec Ceny z pewnością mają potencjał opóźnienia osi czasu w sprawie parytetu kosztów między EV a ICE (NYSE: ICE) pojazdy, które mogły utrudnić szersze przyjęcie EVS, “Miller powiedział, odnosząc się do pojazdów silnikowych spalinowych, które dominują na rynku.

W tym roku może oznaczyć wzrost pierwszego roku w ciągu roku w średniej cenie komórek baterii litowo-jonowej, powiedział.

Konflikt na Ukrainie podniósł tylko stawki, pchając ceny niklu i aluminiowe, aby rejestrować wzloty w poniedziałek na rosnących Obawia się, że eksport z wiodącego producenta Rosji mogły zostać zakłócony. Ceny litu również wzrosły, więcej niż podwaja się od końca roku, ponieważ podaż spadł, ponieważ podaż spadł o rosnącego popytu.

Rosji Górnik Nornickel wytwarza około 20% światowych dostaw klasy o wysokiej czystości 1 nikiel, który jest używany w bateriach EV, zgodnie z benchmark inteligencją mineralną. Rosja jest również dużym dostawcą aluminium, używane w bateriach.

, aby mieć pewność, ceny ropy, które wskoczyły do ​​najwyższych poziomów od 2008 r. W poniedziałek, mogą służyć jako równowagę, pobudzając większe zainteresowanie EVS po latach rosnącego popytu na gazoszczelne pojazdy sportowe i pickup.

Rising EV Ceny – oznaczone podwyżkami w ciągu ostatniego roku przez Tesla i Startup Rivian Automotive – materię, ponieważ główni konsumenci nie będą płacić masywnej premii za technologię, której wielu nie w pełni nie obejmuje.

Średnia EV sprzedawana za prawie 63 000 USD w styczniu w Stanach Zjednoczonych, około 35% wyższa niż ogólna średnia branżowa dla wszystkich pojazdów zatrudnionych do $ 46000, zgodnie z firmą badawczą Cox Automotive.

Podczas gdy konsumenci martwią się mniej o bycie osieroconym bez władzy na poboczu drogi, cena pozostaje poważnym problemem, zgodnie z ankietą COX.

Wolniejszy adoptowanie EV

“Wszystko, co dodaje kosztów, spowoduje przyjęcie ev”, powiedział analityk Cox Michelle Krebs.

EVS stanowiła około 9% całkowitej sprzedaży pojazdów w ubiegłym roku według Międzynarodowej Agencji Energetycznej, a firma konsultingowa Alixpartners oczekuje, że udział w osiągnięciu około 24% do 2030 r.

Ponad połowa konsumentów nie jest przygotowana do zapłaty 500 $ Dodatkowe z góry, aby kupić EV, pomimo niższych kosztów operacyjnych, zgodnie z badaniem 2021 przez globalny prędkościomierz OC & C na konsumentach w Stanach Zjednoczonych, Chinach i innych krajach.

, które mogłyby umieścić twórców pojazdów w związku, jeśli chcą przyciągnąć nabywców głównych nurtu, a nie luksusowych klientów, do których obecnie obsługują.

Tesla podniósł cenę za najtańszy model 3 Sedan o 18% do 44,990 USD od 2020 r., Ponieważ waży łańcuch dostaw. Musk powiedział także w styczniu, że Tesla nie rozwija samochód za 25 000 $, który obiecał podczas baterii 2020 Dzień, mówiąc, że na jego talerzu jest zbyt wiele rzeczy.

Niektórzy dealerowcy USA skorzystali z niedoborów pojazdów, aby ładować więcej dla EVS, sparcia ostrzeżeń od samochodów takich jak Hyundai i Ford.

Rivian Próbował w zeszłym tygodniu, aby popchnąć przez 20% wzrost cen w swoim przebiorze elektrycznych i SUVS w celu kompensowania wyższych kosztów części, ale wycofywane dla tych, którzy już umieścili zamówienia w obliczu bandlash, który obejmował możliwe anulowanie sprzedaży.

Inny EV StartUp, Lucid Group Inc, nie podwyższył jeszcze ceny, ale główny oficer finansowy Sherry House powiedział w lutym Spółka “zdecydowanie studiowania ceny” zrównoważyć wyższe koszty łańcucha dostaw.

w Chinach, podwyżki cen litowych podciśnie producenci takich modeli na poziomie pierwszego stopnia jako Great Wall’s Ora Ev i Wuling Hong Guang’s Mini EV, ponieważ mają mniej miejsca na popychanie wyższej ceny, powiedzieli inwestorzy.

. W przypadku startupów ciśnienie jest szczególnie intensywne.

“Jeśli jesteś małą firmą, nie masz możliwości informowania dostawców, aby zapewnić niższą cenę” – powiedział Brett Smith, dyrektor technologii w centrum badań motoryzacyjnych.

decydentów baterii zazwyczaj mają długoterminowe umowy z producentami samochodów, pod którymi wzrost cen odzwierciedlają zwiększone koszty kluczowych surowców, takich jak lit, nikiel i kobalt, urzędnicy branżowych.

LG Rozwiązanie Energetyczne, dostawca do Tesla i General Motors Co (NYSE: GM), wspomniane surowce stanowią 70% lub 80% kosztów baterii.

Benchmark Mineral Intelligence powiedział producenci baterii zaczęli zwiększyć ceny litowo-jonowe późno w ubiegłym roku w odpowiedzi na wyższe ceny surowców, które widzieli w ciągu 2021.