Dolar osłabia się; Jen, franka szwajcarskie faworyzowane jako obawy Omicron rosną przez Investing.com

Dolar osłabia się; Jen, franka szwajcarskie faworyzowane jako obawy Omicron rosną przez Investing.com

Dolar osłabia się; Jen, franka szwajcarskie faworyzowane jako obawy Omicron rosną przez Investing.com

© Reuters by Peter Pielęgniarka

Investing.com – Dolar wycofał się we wtorek jako świeże obawy dotyczące wpływu wariantu Coronavirusa Omicron poprosił o pośpiech do bezpiecznych przystani, japońskiego jena i franka szwajcarskiego.

o 2:55 AM ET (0755 GMT), indeks dolara, który śledzi Greenback przed koszem sześciu innych walut, o 0,4% niższe w 95,965 roku na świeżym tygodniu niskim.

USD / JPY spadł o 0,4% do 113,11, tuż nad piątym niskim z 113,05 USD, podczas gdy USD / CHF spadł o 0,3% do 0,9204, ponieważ rynki szybko wypracowały ryzyko podwyżek stóp procentowych w US

w przygotowanej zeznaniu przed jego wyglądem później Komitet Bankowości Senackiej, Federalne Krzesło Rezerwy Jerome Powell powiedział, że wariant OMICRON Coronavirus stawia zagrożenia dla obu stron mandatu banku centralnego w celu osiągnięcia stabilnych cen i maksymalne zatrudnienie.

“Niedawny wzrost przypadków Covid-19 i pojawienie się wariantu OMICRON Stwarzają ryzyko w dół na rzecz zatrudnienia i działalności gospodarczej i zwiększonej niepewności dla inflacji “- powiedział Powell w przygotowanej zeznaniu zwolniony poniedziałek. “Większe obawy dotyczące wirusa mogłyby zmniejszyć gotowość ludzi do pracy osobiście, co spowolniłoby postępy na rynku pracy i zintensyfikować zakłócenia łańcucha dostaw”.

POWELL prawdopodobnie mięsnie te komentarze później wzdłuż szefa skarbowego Janet Yellen.

gdzie indziej, EUR / USD wzrosła 0,3% do 1.1328, GBP / USD wzrosła o 0,1% do 1,3323, poza piątkowym 11-miesięcznym niskim poziomie 1,3278, podczas gdy wrażliwy na ryzyko AUD / USD spadł o 0,3% do 0,7118, tuż powyżej 12-miesięcznego niskiego, a NZD / USD spadł o 0,2% do 0,6807.

Ten nagły wybuch awersji do ryzyka podążał za komentarzami z głowy leku Moderna (NASDAQ: MRNA), jeden spółek farmaceutycznych dostarczających większość opracowanego świata ze szczepionkami w celu zwalczania wirusa COVID-19, które podnieśli obawy, że wariant Omicron może spowodować bardziej rozpowszechnione globalne zakłócenia gospodarcze.

Stephane Bancel powiedział czasy finansowe, że istniejące szczepionki będą walczyć o radzenie sobie z wariantem Omicron, przewidywającą “materialną kroplę” w ich skuteczności.

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegała o “bardzo wysoki” ryzyko przepięci infekcji z nowego wariantu, a kraje na całym świecie szybko zareagowały, aby dokręcić kontrole graniczne.

Prezydent Joe Biden został wzmocniony sentymentem w poniedziałek, stwierdzając, że Stany Zjednoczone nie przywróciłyby blokady, nawet w obliczu niepewności otaczającej wariant Omicron.

Również wtorek będzie również wydanie numeru CPI strefy euro na listopad, który ma wejść do 4,5% w ciągu roku od 4,1% poprzedniego miesiąca.

Elswhere, USD / CNY spadł o 0,2% do 6.3723 po zarejestrowaniu przez Chiny wzrost aktywności fabryki w listopadzie, pierwszego za trzy miesiące, jak jego zakup produkcji Indeks menedżerów pojawił się w 50.1, wyższy niż 49.2 z poprzedniego miesiąca.

PMI bez wytwarzania wynosiła 52,3, wyższa niż 52,4 z poprzedniego miesiąca.

.