Dolar Retreats z 18 miesięcy; Spotkania bankowe centralnego w centrum uwagi przez Investing.com

Dolar Retreats z 18 miesięcy; Spotkania bankowe centralnego w centrum uwagi przez Investing.com

Dolar Retreats z 18 miesięcy; Spotkania bankowe centralnego w centrum uwagi przez Investing.com

© Reuters. Przez Piotra Pielęgniarka

Investing.com – Dolar amerykański obniżony w wczesnym europejskim handlu w poniedziałek, rozdawanie niektórych zysków zeszłego tygodnia na początku tygodnia zdominowany przez spotkania bankowe centralnego.

o 3:10 AM ET (0810 GMT), indeks dolara, który śledzi zielony na koszowi sześciu innych walut, o 0,2% niższe do 97,035, wycofanie się z piątkowego 18-miesięcznego szczytu 97,441.

EUR / USD Rose 0,2% do 1,1166, mającym spadek do 1,1119 w piątek, jego najsłabszy od czerwca 2020 r. USD / JPY wzrosła 0,2% do 115,41, GBP / USD wzrosła 0,1% do 1,3422, a wrażliwy na ryzyko AUD / USD wzrosły 0,6 % do 0,7031, po upadku do najniższego od 2020 r. W piątek.

Handlowcy bankową niektóre zyski poniedziałek po tym, jak dolar miał swój najlepszy tydzień w siedmiu miesiącach z tyłu komentarzy z przewodniczącego Fed Jerome Powell, który zasugerował, że bank centralny USA patrzył na więcej wędrówek w tym roku niż trzy wcześniej został uwzględniony W 2024 r. “- powiedział analitycy w Beenbergu, w notatce.

Pomimo słabości poniedziałkowej, dolar może rozszerzyć jego rajd, dopóki rezerwy federalnej rozpocznie się podniesienie stóp procentowych, według JPMorgan Chase.

” Rynek nadal będzie w niektórych rodzaj trybu wykrywania cen, “i” zazwyczaj szczyt dolara pojawia się około jednego do dwóch miesięcy po Fed Liftoff “, powiedział Daniel Hui, dyrektor wykonawczy Global FX Strategy w JPMorgan (NYSE: JPM) Securities, powiedział w wywiadzie Telewizja Bloomberg.

Nadal, skupiamy się w tym tygodniu, aby przesunąć się trochę z dala od Rezerwatu Federalnego, dzięki posiedzeniom polityki centralnej banku należne w Australii, Wielkiej Brytanii i strefie euro dni przed nami.

Bank rezerwowy Australii spotyka się we wtorek, wśród rosnących oczekiwań, które przyniesie kolejny krok w kierunku normalizacji polityki, potencjalnie ogłaszając koniec programu łagodzącego.

Bank Anglii i Europejski Bank Centralny są ustawione na spotkanie w czwartek, ale z prawdopodobnymi różnymi wynikami. Podczas gdy EBC jest zaobserwowany dostarczanie żadnej zmiany polityki, Boe jest szeroko oczekiwana, aby wędruje stopy procentowe po raz drugi w czasie krótszym niż dwa miesiące, po inflacji wskoczył do najwyższego w prawie 30 lat.

“Przypuszczalnie prognoza inflacji zostanie zmieniona o wiele wyższa, a rynek będzie zainteresowany czytaniem, czy Boe nadal czuje CPI, będzie ponad 2% cel w ciągu 2-3 lat – nawet ze wszystkimi zaostrzaniem cenami” Wspomniane analitycy w ing, w notatce.