Dolar zyski po Fed Minutes Wskazuje na wędrówki w Europie przez Investing.com

Dolar zyski po Fed Minutes Wskazuje na wędrówki w Europie przez Investing.com

Dolar zyski po Fed Minutes Wskazuje na wędrówki w Europie przez Investing.com

© Reuters. Przez Piotra Pielęgniarki

Investing.com – Dolar amerykański popchnął wyższy w wczesnym handlu europejskim w czwartek, wzmocnione przez rosnące rentowności skarbowe po protokole od grudnia Rezerwy Federalnej wznosiła oczekiwania na wczesną podwyżkę stóp procentowych, a także wprowadził kwestię cofania Banku Zakupy obligacji w grze.

o 2:55 AM ET (0755 GMT), indeks dolara, który śledzi greenback przed koszem sześciu innych walut, o 0,2% wyższej w 96,392, pozostając blisko wtorek o jeden tydzień wysokości.

“Minuty ujawniły, że członkowie Komitetu czuły ryzyko inflacyjne były bardziej uporczywe, a do góry nogami, a powstała ogólna umowa, że ​​stożka powinna być przyspieszona z trzema podwyższonymi wskaźnikami ołówkiem,” powiedział Jeffrey Halley, analityk w Oanda, w Uwaga.

Chociaż to w dużej mierze było to, co zostało powiedziane przez przewodniczącego Jerome Powell po posiedzeniu w grudniu, pięcioletnich rentowności skarbowych, które są wrażliwe na oczekiwania stóp procentowych, wspiął się do ich najwyższych w prawie dwa lata. Było to również z powodu protokołu pokazujące, że niektórzy decydenci naciskali, aby Fed, aby rozpocząć sprzedaż z powrotem na rynek niektóre z wiązań, które kupili w ciągu ostatnich dwóch lat.

Dodatkowo, fundusze Fed Futures wyceniły w około 80% szans na wycieczkę na kwartalistę wskaźnikowej wędrówce na jego marcowy.

USD / JPY spadł o 0,2% do 115,93, pozostający w pobliżu pięcioletniego wysokości 116,35, podczas gdy EUR / USD spadł o 0,2% do 1.1290. GBP / USD spadł o 0,3% do 1,3518, podczas gdy wrażliwy na ryzyko AUD / USD osunął 0,8% do 0,7160.

Minuty Fed Minuty wspomniały niezwykle ciasny rynek pracy jako punkt obaw, a dane ADP wydane środa wykazały wzrost prywatnych płac ponad 800 000 grudnia, więcej niż podwójna oczekiwana liczba.

Cotygodniowe bezrobotne dane są należne w czwartek, wyprzedzając piątkowe kluczem sparżonami raport.

“Podejrzewamy marsz jest zbyt wcześnie na podwyżkę stawki, biorąc pod uwagę brak widoczności spowodowany przez Omicron, ale może być wyraźnie na kartach” – powiedział analitycy w ing, w notatce.

w innym miejscu, USD / CNY Rose 0,3% do 6.3749 , pomimo sektora usług w Chinach rosnąc szybciej w grudniu, dzięki indeksowi menedżerów Caixin Servicess Kupując wskaźnik do 53,1 od 52.1 w listopadzie.

USD / spróbuj 0,8% do 13.7879, z Turcją ustawił, aby wydać swoje najnowsze dane dotyczące rezerw walutowych późniejszych na sesji cóż Lira Vigilantes zostaną cofnięte, “dodał Halley.

.