Dolarowy statyczny przed kluczem uwalnianiem CPI; Sterling Flat po Dane PKB przez Investing.com

Dolarowy statyczny przed kluczem uwalnianiem CPI; Sterling Flat po Dane PKB przez Investing.com

Dolarowy statyczny przed kluczem uwalnianiem CPI; Sterling Flat po Dane PKB przez Investing.com

© Reuters. Przez Peter Pielęgniarka

Investing.com – Dolar był w dużej mierze niezmieniony w wczesnym europejskim handlu piątek przed wydaniem kluczowych danych inflacyjnych USA, co mogłoby wpływać na rezerwy federalnej polityki monetarnej myślenia w Nowy Rok.

o 2:55 AM ET (0755 GMT), indeks dolara, który śledzi Greenback przed koszem sześciu innych walut, był płasko w 96,263, obrzeżu w kierunku siódmego kolejnego tygodniowego wzrostu.

USD / JPY wzrosła 0,1% do 113,59, EUR / USD / usd ściślejszy o 0,1% do 1,1288, podczas gdy wrażliwy na ryzyko AUD / USD wyżej do 0,7151.

GBP / USD był płaski na 1.3222, nawet po tym, jak dane wykazały U.K.K. Gospodarka wzrosła mniej niż prognozę w październiku, ponieważ handlowcy trzymali proszek suche przed wydaniem inflacji USA.

U.K. Produkt krajowy brutto wzrósł zaledwie 0,1% od września, w porównaniu z prognozowanym wzrostem 0,4%. Pozostało to, że gospodarka 0,5% mniejsza niż w 2020 r., Przed uderzeniem pandemicznym, I dalsza słabość wygląda prawdopodobnie, że populacja stoi przed nowymi ograniczeniami, aby powstrzymać nowego szczepu wirusa COVID-19.

USA Ceny konsumpcyjne należą do wydania o 8:30 ET (1330 GMT), a ekonomiści szukają miesięcznego zysku w wysokości 0,7%, tłumacząc na roczne zyski cenowe w wysokości 6,8%, największy rok w roku wzrost od 1980 roku

To wydanie zostanie postrzegane jako preludium do spotkania w przyszłym tygodniu rezerwy federalnej, a oczekiwania prowadzą wysokie, że bank centralny przedstawia szybsze zwężanie programu Kupno obligacyjnego, wskazując na szybszą stóp procentową, zwłaszcza po przewodniczących Jerome Powell’s Ostatnie świadectwo kongresowe.

Powell stwierdził, że nadszedł czas na emeryturę zwrotu “przejściowe”, mówiąc o wysokiej inflacji USA, a także sugerował, że właściwe jest, aby wziąć pod uwagę opracowanie aktywów netto zakupów kilka miesięcy wcześniej niż wcześniej kierowany.

“Czas jego jastrzębki Uwagi były interesujące i sugeruje, że Fed jest bardziej zaniepokojony inflacyjnym konsekwencjami najnowszych rozwoju wirusa niż ich wpływ na wzrost “- powiedział analitycy w Nordea, w notatce.

gdzie indziej, USD / CNY spadł o 0,2% do 6.3664, z juanem odbiciem do pewnego stopnia po nagraniu jego najostrzejszego spadku w miesiącach w czwartek, kiedy Bank Ludowy China podniósł wymagania rezerwowe FX po raz drugi od czerwca, przeprowadzka do zatrzymania Ostatni rajd waluty.

USD / HUF wzrosła o 0,2% do 323,70 po Banku Centralnym Węgier podniósł stopy procentowe przez piąty czas w mniej niż miesiąc w czwartek, piesze wycieczki w ciągu jednego tygodniowego stopy depozytowej o 20 punktów bazowych do 3,3%, w próbie przewyższenia inflacja.

.