Euro Rand południowoafrykański (EUR/ZAR) przeskakuje jak SA Retail Sales Slump

Euro Rand południowoafrykański (EUR/ZAR) przeskakuje jak SA Retail Sales Slump

Euro Rand południowoafrykański (EUR/ZAR) przeskakuje jak SA Retail Sales Slump

South African sprzedaży detalicznej Drop zwiększa euro Rand południowoafrykański (EUR/ZAR) wy
mian RateA ostry-0,9% miesięczny spadek w RPA sprzedaży detalicznej pomógł euro do Rand południowoafrykański (EUR/ZAR) kurs wymiany push wyższe dzisiaj.

Ta kąpiel w sprzedaży detalicznej dodaje do istniejących obaw związanych ze zdrowiem południowoafrykańskiej gospodarki, pozostawiając Rand południowoafrykański (ZAR) na słabszych zasadach.

Inwestorzy również znaleźć powód do niepokoju jako państwowe narzędzie zasilania Eskom ogłosił realizację ogólnokrajowe Blackout ze względu na niedobór zdolności wytwórczych.

Ruch może w znacznym stopniu obciążać działalność gospodarczą, szczególnie jeśli kolejne Zacin się w nadchodzących dniach.

Z ufnością w perspektywy południowoafrykańskiej gospodarki już ograniczony trwały okres ograniczeń mocy może prowadzić ZAR kursy wymiany na świeże upadki.

Zawężony bilans handlowy strefy euro nie ogranicza
Chociaż bilans handlowy strefy euro widział bardziej znaczący spadek niż przewidywano w sierpniu to nie wystarczyło, aby wbić kurs wymiany EUR/ZAR od jego trendu wzrostowego.

Ponieważ nadwyżka zmniejszyła się z 24 800 000 000 do 14 700 000 000 zaufanie do perspektyw ekonomicznych Unii Walutowej zmniejszył.

Świeże oznaki napięć między USA i Chinami również presję na euro (EUR) wśród obaw, że w zeszłym tygodniu postęp handlowy może być stracone.

Dzięki globalnym warunkom handlowym, które mają pozostać słabe w najbliższym przypadku, gospodarka strefy euro pojawia się na torze na kolejną czwartą słabego wzrostu.

Mimo to, z apetytem na ryzyko rynkowe w spadku kurs wymiany EUR/ZAR był nadal w stanie przesunąć się wyżej, jako odwołanie się do ryzyka związanego Rand wyblakły.

Dalsze oznaki strefy euro osłabienie gospodarcze może Dent EUR/ZAR kurs walutowy
Jednakże, jeśli piątkowy strefy euro rachunku bieżącym wykazuje podobne zwężenie to może umieścić euro na tylnej stopie z rywalami.

Tak długo, jak znaki nadal wskazują na utrzymujące się spowolnienie w strefie euro obawy w handlu w zakresie potencjału słabszego trzeciego kwartału krajowego odczytu produktu mogą zamontować.

Z niemieckiej gospodarki już patrząc na ryzyko wprowadzenia recesji technicznej dowody szerszego spadku strefy euro może ważyć w znacznym stopniu na euro kursów walutowych.

Mimo to, utrzymujące się nieznajomość ryzyka rynkowego może przyczynić się do ustanowienia kursu wymiany EUR/ZAR, nawet jeśli dane strefy euro nadal nie zawiodą.

Obawy dotyczące zdrowia południowoafrykańskiej gospodarki mogą równie zachęcić euro do rozszerzenia swoich zysków na Rand w pozostałej części tygodnia.

Czwartek budynku pozwala na dane mogą umieścić dodatkowe nacisku na Rand południowoafrykański, jeśli sektor budowlany nie wykazują świeżych oznak odporności.

Gwałtowny spadek zezwoleń pozostawiałby kurs wymiany ZAR podatny na dalszą presję sprzedaży, zważywszy na istniejący brak zaufania do podstawowych wyników gospodarki południowoafrykańskiej.

O ile sektor budowlany nie może wykazać większej siły, Rand wygląda na to, aby rzucić kolejną ziemię przeciw rywalom.