Exclusive: Azja Południowo-Wschodnia Grab biorąc pod uwagę US IPO w tym roku – źródła Reuters

Exclusive: Azja Południowo-Wschodnia Grab biorąc pod uwagę US IPO w tym roku – źródła Reuters

Exclusive: Azja Południowo-Wschodnia Grab biorąc pod uwagę US IPO w tym roku – źródła Reuters

© Reuters. FILE PHOTO: A Grab pojazdu jest na zdjęciu w Singapurze

Przez Anshuman Daga

SINGAPUR (Reuters) – Azji Południowo-Wschodniej ride-hailing i dostawy żywności gigant Grab bada aukcji w Stanach Zjednoczonych w tym roku, zachęcony przez silny apetyt inwestorów na IPO, trzy źródła zaznajomione z tą sprawą powiedział Reuters.

IPO może podnieść co najmniej 2 miliardy dolarów, jedno ze źródeł powiedział, co prawdopodobnie sprawiają, że największy za granicą oferty akcji przez firmę Azji Południowo-Wschodniej.

“Rynek jest dobry, a biznes radzi sobie lepiej niż wcześniej. To powinno działać dobrze na rynkach publicznych”, powiedział.

Plany, w tym wielkość emisji i termin, nie zostały sfinalizowane i podlegają warunkom rynkowym, powiedziały źródła, które odmówiły identyfikacji, ponieważ nie były upoważnione do wypowiadania się na ten temat.

Grab z siedzibą w Singapurze odmówił komentarza na temat potencjalnego IPO.

Grab, którego zwolennikami są SoftBank Group Corp i Mitsubishi UFJ (NYSE: MUFG) Financial Group, szybko się rozwinęła od początku jako ride-hailing venture w Malezji w 2012 roku, aby stać się najcenniejszym startupem w regionie wartym ponad 16 miliardów dolarów.

Firma, która oferuje również usługi finansowe i niedawno uzyskała licencję banku cyfrowego w Singapurze, powiedziała w tym miesiącu, że przychody grupy odzyskały się wygodnie powyżej poziomu sprzed pandemii. Powiedział również, że jego ride-hailing działalności łamie nawet na wszystkich rynkach operacyjnych, w tym Indonezji, największy. Oczekuje, że jego działalność w zakresie dostaw żywności przerwie się nawet do końca roku.

Plany IPO pojawią się po tym, jak rozmowy o fuzji z indonezyjskim rywalem Gojkiem zostały odrzucone.

Gojek i indonezyjski lider e-commerce Tokopedia są w zaawansowanych rozmowach na 18 miliardów dolarów fuzji przed potencjalnym podwójnym aukcji w Dżakarcie i Stanach Zjednoczonych, Reuters zgłaszane w tym miesiącu.