Fabryki Meksyku Umowa na 15. miesiąc prosty, Outlook rozjaśnia przez Reuters

Fabryki Meksyku Umowa na 15. miesiąc prosty, Outlook rozjaśnia przez Reuters

Fabryki Meksyku Umowa na 15. miesiąc prosty, Outlook rozjaśnia przez Reuters

Sektor produkcji Meksyku skurczył się na 15. miesiąc prosty w maju z powodu stonowanej sprzedaży , Surowe niedobory i kryzys COVID-19, choć wskaźnik spadku był drugim najwolniejszym od czasu pandemii Hit Meksyk, ankieta pokazana we wtorek.

Wskaźnik Market Market Marketo Meksyk wskaźnikowy do 47,6 maja od 48,4 w kwietniu pozostały poniżej 50 progu, który oddziela wzrost od skurczu. Indeks przeskakuje stopniowo stopniowo po spłodzeniu do 35,0 w kwietniu 2020 roku, zdecydowanie najniższy czytanie w 10-letniej historii badania.

“Dane PMI dla sugerowanych że meksykańscy producenci nadal walczyli, a nowe zamówienia ponownie podważone przez Pandemię Covid-19 – powiedziała dyrektor stowarzyszony Pollyanna de Lima, Ekonomiczny Dyrektor Associate w IHS Markit.

fabryk w Meksyku działają poniżej pojemności ponownie w maju, z producentami towarów zgłaszającymi obniżoną pracę Godziny i zakończenie zatrudnienia tymczasowego, ponieważ sprzedaż pozostała słaba, DE Lima powiedziała.

Meksyku sezonowo skorygowana stopa bezrobocia wzrosła do 4,7% w kwietniu od 4,4% w marcu, krajowa agencja statystyk powiedziała w czwartek.

de Lima powiedział, że ” Dodanie do wyzwań stojących przez producentów rosnące ceny wejściowe jako niedobory surowców zepchnięte obciążenia kosztów. “

Bank Meksyku Zarządu powiedział w środę, że inflacja, która wyniosła 5,80% w ciągu roku do pierwszej połowy maja, wzrosła częściowo ze względu na niską bazę porównania i że pewne presje inflacyjne pochodzą z wyższych kosztów i cen surowców.

na pozytywnej notatce w majach spółki były bardziej optymistyczne w kierunku perspektywy na rok do produkcji.

“Optymizm był jednak przypięty na nadzieje, że pandemia Covid-19 zostanie wprowadzona pod kontrolą” – powiedziała de Lima.