Francuskie umowy sektora usług dla ósmego z rzędu Miesiąc PMI autorstwa Reuters

E83870e3c93504aa5a6f0b63ee8ea97b

Francuskie umowy sektora usług dla ósmego z rzędu Miesiąc PMI autorstwa Reuters

© Reuters. Ludzie przechodzą obok restauracji w Butte Montmartre w Paryżu, Francja, 10 lipca 2023 r. Reuters/Sarah Meyssonnier

Paris (Reuters) – sektor usług Francji kontynuował kontrakt w styczniu, ciągnąc słabe żądanie i oznaczając najdłuższe pogorszenie koniunktu Dziesięć lat pokazała w poniedziałek ankieta wśród menedżerów biznesowych.

HCOB France Final Managers Managers (PMI) dla sektora usług, opracowany przez S&P Global, wyniósł 45,4, w porównaniu z 45,7 w grudniu – znacznie poniżej poziomu 50, który oznacza wzrost. Wcześniejsze oszacowanie Flasha przyniosło 45,0 punktu.

słabych warunków popytu i wahanie klienta obciążone działalnością i nowymi napływami biznesowymi, zgodnie z ankietą, co doprowadziło do dalszego wyczerpania zaległości w pracy.

“Nowa firma ogólnie i z zagranicy nadal spada, a zatrudnienie unosi się blisko progu stagnacji”, powiedział Norman Liebke, ekonomista w Hamburg Commercial Bank.

Jednak optymizm dla przyszłego biznesu ponownie wziął się w styczniu, ponieważ pod-indeksy przyszłej aktywności S&P pojawiło się w najwyższym czytaniu od sierpnia.

“Zgodnie z anegdotycznymi dowodami optymizm wynika z nadziei na obniżki stóp procentowych w tym roku”, powiedział Liebke.

Złożony końcowy PMI, łączący dane z sektorów usług i produkcji, zanurzono do 44,6 punktów z 44,8 w zeszłym miesiącu.