GameStop fizzles po zawrotnym wzroście lotnych tradingów przez Investing.com

GameStop fizzles po zawrotnym wzroście lotnych tradingów przez Investing.com

GameStop fizzles po zawrotnym wzroście lotnych tradingów przez Investing.com

© Reuters.

Investing.com – GameStop Corp (NYSE: GME) wzrosła w poniedziałek, a akcje były sporadycznie zatrzymany w niestabilnych handlu poniedziałek rano, co oznacza zawrotną i kłopotliwą jazdę wyżej.

Akcje sprzedawcy gier wideo podwoiły się w ciągu tygodnia. Jest to najbardziej zwarte akcji w USA, z ponad 138% jego akcji sprzedanych krótko, zgodnie z CNBC. Akcje GameStop zyskały ponad 140% w porannym handlu w poniedziałek, a następnie spadły, obracając się na krótko negatywnie. Były one ostatnio około 11% na dzień.

Wcześniej w tym miesiącu, GameStop powiedział Chewy Inc (NYSE: CHWY) współzałożyciel i były dyrektor generalny Ryan Cohen dołączy do zarządu, podsycając nadzieję, że będzie naciskać na zmianę strategii. Ta wiadomość zmusiła do ostrego kupowania akcji, ponieważ fundusze hedgingowe i inni inwestorzy próbowali pokryć swoje krótkie zakłady. Akcje wzrosły o 2,962% w ciągu roku.

W poniedziałek, Telsey Advisory Group obniżyła swoją ocenę na akcje do gorszej wyników z outperform, powołując się na ostry run-up.

“Nagły, gwałtowny wzrost ceny akcji GameStop i wyceny prawdopodobnie został napędzany przez krótki squeeze, biorąc pod uwagę wysokie krótkie zainteresowanie, a w mniejszym stopniu spekulacji przez inwestorów detalicznych,” firma powiedziała. “Uważamy, że obecny poziom cen akcji i wyceny nie są trwałe.” Akcje GameStop były notowane w okolicach 96 USD.