Grafika – jak konflikt rosyjsko-Ukraina może uderzyć na globalne rynki przez Reuters

Grafika – jak konflikt rosyjsko-Ukraina może uderzyć na globalne rynki przez Reuters

Grafika – jak konflikt rosyjsko-Ukraina może uderzyć na globalne rynki przez Reuters

© Reuters

przez Karin Strohecker

Londyn (Reuters) – potencjalna inwazja na Ukrainę przez sąsiednia Rosja byłaby odczuwana na wielu rynkach, od cen pszenicy i energii oraz obligacje suwerennych dolarów regionu do safe-haven rynków i rynków akcji .

Poniżej znajdują się pięć wykresów pokazujących, gdzie potencjalna eskalacja napięć może być odczuwana na rynkach światowych:

1 / Safe Havens

inflacji na wysokościach wielookadowych i zbliżających się wzrastania stopy procentowej na zły miesiąc na rynki obligacji US 10-letnie stawki nadal unoszące się w pobliżu klucza 2% poziomu i niemieckiego 10-letnich rentowności rosnące powyżej 0% po raz pierwszy od 2019 r.

, ale wręczanie konfliktu Rosji-Ukrainy może to zmienić.

Głównym wydarzeniem ryzykiem zazwyczaj widzi inwestorów piąście z powrotem do obligacji, ogólnie postrzegane jako najbezpieczniejsze aktywa, a tym razem nie może być inna, Nawet jeśli rosyjska inwazja na Ukrainę ryzykuje dalsze ceny ropy naftowej – a zatem inflację.

w rynkach forex, kurs wymiany frank Euro / szwajcarski jest postrzegany jako największy wskaźnik ryzyka geopolitycznego w strefie euro, ponieważ waluta szwajcarska od dawna postrzegana przez inwestorów bezpieczna przystań. W poniedziałek uderzył w najsilniejsze poziomy od maja 2015 r., Chociaż niektóre z nich było spowodowane rozpowszechnionym selfoff na Wall Street.

Złoto, również postrzegany jako schronienie w czasach konfliktu lub walki gospodarczej, przylega do dwóch miesięcznych szczytów.

Ceny – “Safe Haven” Ceny jako napięcia Ukrainy budują

https://fingfx.thomsonreuters.com/gfx/mkt/gdvzykleglepw/one.png

2 / Ziarna i pszenica

Wszelkie przerwy w przepływie ziarna z regionu Morza Czarnego prawdopodobnie będzie miało duży wpływ na ceny i dodać dalsze paliwo do inflacji żywności w czasie, gdy przystępność jest Głównym problemem na całym świecie po uszkodzeniu ekonomicznym spowodowanym pandemią Covid-19.

czterech głównych eksporterów – Ukraina, Rosja, Kazachstan i Rumunia – Ziarno statku z portów na Morzu Czarnym, które mogą stawić czoła zakłócaniu z wszelkich działań lub sankcji wojskowych. Przewiduje się, że

Ukrainy jest na świecie, największym największym eksporterem kukurydzy w sezonie 2021/22 i czwartym co do wielkości eksporterem pszenicy, zgodnie z Międzynarodowymi Radą Rady. Rosja jest światowym eksporterem pszenicy.

“Ryzyko geopolityczne wzrosły w ostatnich miesiącach w regionie Morza Czarnego, co może wpływać na ceny pszenicy,” powiedział Dominic Schneder, strateg w UBS.

Graphic – Soaring Ceny żywności Pressury Inflacja paliwa

https://fingfx.thomsonreuters.com/gfx/mkt/zgpomagzlpd/soaring%20food%20Promices%20Fuel%20Inflation%20Press.png

3 / Gaz ziemny i Oil

rynków energii prawdopodobnie zostaną trafione, jeśli napięcia zamieni się w konflikt. Europa opiera się na Rosji za około 35% jego gazu ziemnego, głównie nadchodzącym przez rurociągi, które przecinają Białoruś i Polskę do Niemiec, Nord Stream 1, który przechodzi bezpośrednio do Niemiec, a inni przez Ukrainę.

W 2020 objętości gazu z Rosji do Europy spadły po zablokowaniu zatrudnienia popytu i nie odzyskał w pełni w ubiegłym roku, gdy konsumpcja wzrosła, pomagając wysłać ceny do nagrywania wysokości.

W ramach możliwych sankcji powinny Rosja inwazja Ukrainy, Niemcy powiedział, że może zatrzymać nowy gazociąg Nord Stream 2 z Rosji. Rurociąg jest wyświetlany w celu zwiększenia importu gazu do Europy, ale także podkreśla uzależnienie energetyczne w Moskwie.

SEB Commodities Analityk Bjarne Schieldrop, wspomniane rynki spodziewali się eksportu gazu ziemnego z Rosji do Europy Zachodniej, aby były znacznie zmniejszone przez obie Ukraina i Białoruś w przypadku sankcji i cen gazu do ponownego odwiedzenia poziomów Q4.

rynków ropy można również wpływać na krawężniki lub zakłócenia. Ukraina porusza rosyjski olej do Słowacji, Węgier i Czech. Transport Rosji Rosyjskiego Ukrainy na wywóz do Bloku wyniósł 11,9 mln ton metrycznych w 2021 r., W dół od 12,3 mln ton metrycznych w 2020 r., S & P Global (NYSE: SPGI) Platts powiedział w notatce.

JPMORGAN (NYSE: JPM), powiedział, że napięcia ryzykowały “kolec materialny” w cenach ropy i zauważyły, że wzrost do 150 USD za baryłkę zmniejszyłby Globalny wzrost PKB do zaledwie 0,9% w pierwszej połowie roku, podczas gdy więcej niż więcej niż podwojenie inflacji do 7,2%.

Grafiki – europejskie ceny gazu trafiły na rekordowe wysokości w grudniu

https://fingfx.thomsonreuterrqxpl/gfx/mkt/znvnelrqxpl/european%20GAS%20Prices%20HIT%20ECORD%20Highs%20in%20december.png

4 / Ekspozycja firmy

Wymienione Western Firmy mogą również poczuć konsekwencje z inwazji rosyjskiej, choć dla firm energetycznych jakichkolwiek cios na przychody lub zyski mogą być nieco przesunięte przez potencjalny skok cenowy.

Britina BP (NYSE: BP) posiada 19,75% udziałów w Rosnieft, co stanowi jedną trzecią produkcji, a także ma wiele wspólnych przedsięwzięć z największym producentem oleju Rosji.

Shell (LON: RDSA) Tymczasem posiada 27,5% udziału w pierwszej fabryce LNG Rosji, Sakhalin 2, stanowiący trzecią całkowitego eksportu LNG kraju i ma szereg wspólnych przedsięwzięć z Giant Energy Gogprom (MCX: Gazp ).

U.S. Firma Energy Exxon (NYSE: XOM) działa poprzez spółkę zależną SAKHALIN-1 projekt ropy i gazu, w którym Indie-Run Explorer Explorer Explorer i Corp Gazu Naturalnego również posiada również stawkę. Enginal Norwegii działa również w kraju.

w sektorze finansowym ryzyko koncentruje się w Europie, zgodnie z obliczeniami JPMorgan.

Austrii Raiffeisen Bank International uzyskał 39% szacowanego zysku netto w ubiegłym roku od rosyjskiej spółki zależnej, Węgier OTP i Unicredit około 7% z nich, podczas gdy Societe Generale (OTC: SCGLY) był postrzegany jako generowanie 6% zysków netto grupy jego operacje detaliczne Rosbank. Holenderska firma finansowa ING ma również ślad w Rosji, choć stanowią mniej niż 1% zysku netto, pojawiły się numery jpmorgan.

Patrząc na ekspozycję na pożyczkę na Rosję, banki francuskie i austriackie mają największy wśród zachodnich kredytodawców o 24,2 mld USD i 17,2 mld USD, odpowiednio. Następują one pożyczkodawców U.

innych sektorów ma również ekspozycję. Generuj 93 rosyjskie sklepy Metro Metro AG Tuż poniżej 10% sprzedaży i 17% podstawowego zysku, podczas gdy Duński Brewer Carlsberg (OTC: Cabgy) posiada Baltika, największy browar w Rosji z udziałem w rynku prawie 40%.

Grafiki – Banki z Rosją Ekspozycji

https://fingfx.thonreuters.com/gfx/mkt/zdvxoqlobpx/Russia%20%20banks.jpg

5 / Regionalne obligacje Dolarowe i waluty

Rosyjscy i ukraińskie aktywa Na czele wszelkich opadów rynków z potencjalnych działań wojskowych.

Obligacje Dolarowe obu krajów unosiły się słabiej swoich rówieśników w ostatnich miesiącach, gdy inwestorzy przycinały ekspozycję wśród Eskalacji napięć między Waszyngtonem a sojusznikami i Moskwą.

stałych rynków dochodów na Ukrainie są głównie skompanowaniem inwestorów wschodzących rynku, podczas gdy ogólnie Rosja stojąca na rynkach kapitałowych skurczyła się w ostatnich latach w ostatnich latach sankcji i napięć geopolitycznych, nieco amortyzujące wszelkie zagrożenie zaraźliwością przez te kanały. Jednak

Jednakże rubla Rosji i hrywien Ukrainy również cierpiał, co czyni je najgorszymi wschodzącymi rynkami walutami do tej pory w tym roku.

Sytuacja na Ukrainie-rosyjskiej granicy przedstawia “istotne niepewności” na rynki walutowe, powiedział Chris Turner, globalny szef rynków na ing.

“Wydarzenia z końca 2014 r. Przypominają nam o lukach płynności i amerykańskich hoardingu dolara, które doprowadziły do ​​istotnego spadku rubla w tym czasie” – powiedział Turner.

Grafiki – Rosja Obligacje Bumble As Ukraina Napięcia Rise

https://fingfx.thomsonreuters.com/gfx/mkt/akvezedmzpr/pasted%20image%2016414440835.png

(raportowanie i grafika Karin Strohecker, Sujata Rao, Saikat Chatterjee, Danilo Masoni, Marc Jones, Nigel Hunt i Susanna Twidale; Pisanie Karin Strohecker; Edycja Alison Williams i Catherine Evans)