Inflacja w Chinach słabnie do poniżej 1% jak ceny wieprzowiny slump Przez Bloomberg

Inflacja w Chinach słabnie do poniżej 1% jak ceny wieprzowiny slump Przez Bloomberg

Inflacja w Chinach słabnie do poniżej 1% jak ceny wieprzowiny slump Przez Bloomberg

© Reuters. Inflacja w Chinach słabnie do poniżej 1%, ponieważ ceny wieprzowiny spadają

(Bloomberg) – inflacja konsumencka w Chinach spadła poniżej 1% po raz pierwszy od ponad trzech lat, przeciągnięta przez niższe ceny wieprzowiny i wyższą bazę z ubiegłego roku. Ceny bram fabrycznych nadal spadały.

Wskaźnik cen konsumpcyjnych wzrosła o 0,5% w zeszłym miesiącu z rok wcześniej, najwolniejsze tempo od końca 2009 r., National Bureau of Statistics danych powiedział we wtorek. Mediana szacunków w ankiecie Bloomberga wzrosła o 0,8%. Inflacja bazowa, która usuwa bardziej zmienne ceny żywności i energii, wzrosła o 0,5%. Deflacja w fabryce utrzymywała się, a wskaźnik cen producentów spadł o 2,1% w ciągu roku, w takim samym tempie jak we wrześniu. Mediana prognoz dotyczyła spadku o 1,9%.

Key Insights

Ceny wieprzowiny, kluczowego elementu koszyka CPI w kraju, spadły o 2,8%. Hurtowe ceny wieprzowiny zaczęły spadać w październiku w stosunku do poziomu sprzed roku, co było pierwszym spadkiem od ponad roku. Dane o wysokiej częstotliwości wykazały nieco słabsze ceny żywności, przy średniej miesięcznej cenie warzyw od września i spadku cen wieprzowiny, według Wang Tao, głównego chińskiego ekonomisty UBS AG. Ceny nieżywnościowe prawdopodobnie wzrosły od września, gdy gospodarka nadal się rozwijała, pisała przed publikacją danych.

Get More

Ożywienie w Chinach nabiera tempa, a produkcja rozwija się ósmy miesiąc z rzędu w październiku, a indeks menedżerów zakupów usług jest najwyższy od czerwca 2012 roku.

©2020 Bloomberg L.P.