Kurczenie się niemieckiej działalności biznesowej wskazuje na skurcze kwartału PMI przez Reuters

People Eat Outside A Restaurant During The Outbreak Of Coronavirus Disease (covid 19) In Berlin

Kurczenie się niemieckiej działalności biznesowej wskazuje na skurcze kwartału PMI przez Reuters

© Reuters. Zdjęcie z pliku: Ludzie jedzą przed restauracją podczas wybuchu choroby Coronawirus (Covid -19) w Berlinie, Niemcy, 17 marca 2020 r. Reuters/Michele Tantussi

Berlin (Reuters) – niemiecka działalność biznesowa spadła na trzeci z rzędu miesiąc września Z powodu ciągłego spadku popytu na towary i usługi, wskazując na “głęboki” skurcz gospodarczy w kwartale, wstępne badanie wykazało w piątek.

HCOB Niemiecki indeks menedżerów zakupów Flash Composite Managers (PMI), opracowany przez S&P Global, wzrósł do 46,2 we wrześniu od 44,6 sierpnia, ale znalazł się poniżej 47,2 prognoz ekonomistów.

Wskaźnik był poniżej poziomu 50, wskazując na skurcz działalności gospodarczej.

Złożony indeks PMI śledzi sektory usług i produkcji, które razem stanowią ponad dwie trzecie niemieckiej gospodarki, największe w Europie.

“HCOB Composite PMI potwierdza nasz pogląd, że Niemcy po raz kolejny weszły do ​​skurczu w bieżącym kwartale”, powiedział Cyrus de la Rubia, główny ekonomista w Hamburg Commercial Bank. Dodał, że prognozuje się, że “raczej głęboki” skurcz 1,0% jest prognozowany.

działalność biznesowa w sektorze usług zawartych na drugi miesiąc z rzędu, chociaż stopa skurczu zmniejszyła się zauważalnie. Odczyt sektora wzrósł do 49,8 z 47,3 w sierpniu, ale pozostał poniżej 50.

PMI produkcyjny wzrósł nieznacznie do 39,8 z 39,1 w sierpniu, ale pozostał głęboko na terytorium skurczu, wynika z badania.

“Nie jest tajemnicą, że niemiecki sektor produkcyjny ostatnio przechodzi przez Wringer”, powiedział De La Rubia. Tymczasem

przedsiębiorstw związanych z przyszłymi działalnością zatonął do najniższego od listopada ubiegłego roku, a pesymistów po raz kolejny przewyższają liczebność Optymiści. Badanie wykazało, że sentymenty osłabione w obu monitorowanych sektorach.