Morgan Stanley przewyższa rywale z rytmem zysku przez Reuters

Morgan Stanley przewyższa rywale z rytmem zysku przez Reuters

Morgan Stanley przewyższa rywale z rytmem zysku przez Reuters

© Reuters. Plik Foto: Logo Morgan Stanley jest widoczny na piętrze handlowym na Nowym Jorku (NYSE) na Manhattanie, Nowy Jork, USA, 3 sierpnia, 2021. Reuters / Andrew Kelly

przez Matt Scaffham i Sohini Podder

(Reuters) -Morgan Stanley zgłosił zysk czwarty kwartał, który pokonał oczekiwania rynkowe, przewyższające rywale, ponieważ jego koncentruje się na doradzaniu klientów bogactw, prześladując swoje akcje aż do 3,7% w środę.

Bank Inwestycyjny Wall Street skorzystał również z boomu w globalnym dealmakacji i utrzymywanie wydatków w sprawdzeniu w czasie, gdy jego rówieśnicy zostały utrudnione z rosnącymi płacami i kosztami technologicznymi.

pełnookrotnego zysku, jak również przychody były rekordem banku, który doradzał na niektórych największych fuzji na świecie w ciągu roku. Dochód netto wzbudził 37% do 15 mld USD, a dochody podskoczyły 23% do prawie 60 miliardów dolarów.

Bank Podniósł także swój długoterminowy cel w celu powrotu na rzecz podstawowej kapitału kapitałowego (ROTCE), kluczowym metryką, która mierzy, jak dobrze bank wykorzystuje pieniądze akcjonariusze w celu wytworzenia zysku. Kieruje się na co najmniej 20%, z 17% wcześniej.

“Zwiększenie naszego CHOCCE Cel w celu odzwierciedlenia mocy zarobkowej, które widzimy w naszym modelu biznesowym,” dyrektor generalny James Gorman powiedział analitykom na rozmowie konferencyjnej.

Od czasu zajęcia ponad dekady temu, 63-letni dyrektor generalny przekształcił Morgan Stanleya (NYSE: MS) z Morgan Street Firma mocno ważona w firmach handlowych utratą pieniądze w bardziej zrównoważony bank. Był siłą napędową Morgan Stanleya decyzji o nabyciu Smitha Barneya i dokonałem zarządzania bogactwem kamienistym jego planu ustabilizowania przychodów.

Przejęcie 2020 E * Handel i Eaton (NYSE: ETN) Vance dla połączonych 20 miliardów dolarów podwoiło się na tej strategii, różnicując Morgan Stanleya skup się od rówieśników.

Jednostka zarządzania bogactwa Banku dostarczyła 10% wzrost przychodów do 6,25 mld USD zasilania rekordowego rocznego zysku.

w kwartale zakończył się 31 grudnia, zyskósł wzrost do 3,59 mld USD, lub 2,01 USD za akcję i był powyżej oczekiwań rynkowych w wysokości 1,93 USD za akcję

akcji w Morgan Stanley wzrosły o 2,5% rano.

Jego wyniki zaokrąglone w sezonie zysków mieszanych na największe banki narodu, które wyprodukowały na fali M & A, ale zostały przeciągane przez słabe obrót i wyższe wydatki, które spędzili, gdy spędzili mocno, aby zachować kluczowy personel w wyścigu o talent.

Morgan Stanleya tradycyjnego rywala, Goldman Sachs (NYSE: GS) we wtorek zgłosił zysk czwartego kwartału, który przegapił oczekiwania, wysyłając swoje akcje aż do 8%. JPMorgan pokonał oczekiwania zysku w ostatni piątek, ale widział, że jego udziały spadają o 6% dotyczących problemów wydatków.

. W przeciwieństwie do niektórych rywalów, Morgan Stanley skorzystał z wnoszenia technologii w domu poprzez swoje przejęcia, zamiast budować go od podstaw, Gorman powiedział analitykom.

Łączyło również wynagrodzenie za pomocą wydajności w zakresie zarządzania bogactwa i podziałami bankowości inwestycyjnej, powiedział Gorman.

kosztów kompensacji było w przybliżeniu mieszkania w okresie ćwiartki w porównaniu z rokiem poprzednim.

Zdrowy rurociąg

Morgan Stanley’s Investment Bank wyprodukował silną wydajność i główny oficer finansowy Sharon Yesasza powiedział, że jego rurociąg pozostał “Zdrowy” w latach 2022.

“CEO zaufanie pozostaje wysoki, a rynki pozostają otwarte i konstruktywne,” powiedziała analitykom i konstruktywna “, powiedziała analitykom” .

w 2021 r., Giganty bankowości inwestycyjnej Wall Street skorzystały z globalnego boomu dealmakingu.

Morgan Stanley doradzał w 420 transakcjach w zeszłym roku i była wbiła trzecia w globalnym Tabele ligi bankowej inwestycyjnej, po większych rywalizacjach Goldman Sachs i JPMorgan Chase (NYSE: JPM), zgodnie z danymi z DealOGic.

Przychody ogólne z instytucjonalnych papierów wartościowych, które mieściły bankowość inwestycyjne Morgan Stanleya i jednostki handlowe, spadły nieznacznie do 6,7 mld USD, głównie z powodu słabego handlu.

Przychody z handlu spadł o 26%. Przychody handlowe kapitałowe wzrosły o 13%, ale zyski zostały wymazane przez 31% spadek przychodów ze stałym przychodami dochodów dochodów do 1,23 mld USD.

przychodów ogólnych wzrosły do ​​14,5 mld USD w porównaniu z 13,6 mld USD rok temu rok temu.

.