Niezesza nieoczekiwana pogorszenie koniunktury gospodarczej w lutym -PMI przez Reuters

7d147d52f62a64bd21a1fb6bad768784

Niezesza nieoczekiwana pogorszenie koniunktury gospodarczej w lutym -PMI przez Reuters

© Reuters. Zdjęcie pliku: Widok rzeki Main, gdy słońce zachodzi za linią panoramu we Frankfurcie, Niemcy, 3 lipca 2023 r. Reuters/Kai Pfaffenbach/File Photo

Berlin (Reuters) – pogarszanie gospodarki Niemiec pogłębiło Aktywność usług nie była w stanie zrekompensować zaskakująco ostrego pogorszenia się w produkcji, wykazała wstępne badanie w czwartek.

HCOB Niemiecki indeks menedżerów zakupów Flash Composite Managers (PMI), opracowany przez S&P Global, spadł do 46,1 w lutym z 47,0 miesiąc wcześniej. Było to w przeciwieństwie do prognoz w ankiecie Reuters w sprawie wzrostu do 47,5.

luty był ósmym miesiącem z rzędu z odczytem poniżej 50, co wskazuje na skurcz działalności gospodarczej i oznaczał najszybszy spadek od października ubiegłego roku.

Złożony indeks PMI śledzi sektory usług i produkcji, które Razem stanowią ponad dwie trzecie niemieckiej gospodarki.

“Po przebłysku nadziei w ostatnich miesiącach niemiecki przemysł czuje się teraz dość ponury”, powiedział Tariq Kamal Chaudhry, ekonomista w Hamburg Commercial Bank.

działalność biznesowa w sektorze produkcyjnym spadła do 42,3 w lutym z 45,5 miesiąc wcześniej, znacznie poniżej prognoz analityków o wzrost do 46,1.

spadające ceny nakładów i krótsze czasy dostawy, które na początku wydają się pozytywne w świetle presji cenowej i kryzysu z Morza Czerwonego, podkreśla przewlekłą słabość popytu, powiedział Chaudry.

Usługi PMI wzrosły do ​​48,2 w lutym z 47,7 miesiąc wcześniej, pokonując oczekiwania analityków na 48,0, ale nadal na terytorium skurczu.

Hamburg Commercial Bank Economist był bardziej optymistycznie nastawiony do usług: “Widzimy światło na końcu tunelu, ale może to przejdź do drugiego kwartału, aby go dotrzeć. ”