Oczekiwania inflacji w Wielkiej Brytanii spadają w lutym -Citi/YouGov przez Reuters

8bfd48ca6cc78f7ed00ce92c367204db

Oczekiwania inflacji w Wielkiej Brytanii spadają w lutym -Citi/YouGov przez Reuters

© Reuters. Ludzie robią zakupy na rynku spożywczym, w Londynie, Wielka Brytania 6 maja 2023 r. Reuters/ Emilie Madi/ File Photo

London (Reuters) – oczekiwania brytyjskiego społeczeństwa dotyczące inflacji w ciągu następnego roku, a także długoterminowe upadły w lutym, bank USA Citi powiedział po opublikowaniu miesięcznego ankiety przeprowadzonej przez firmę badawczą YouGov.

Citi stwierdził, że oczekiwania publiczne dotyczące inflacji w ciągu 12 miesięcy spadły do ​​3,6% w lutym z 3,9% w styczniu, podczas gdy oczekiwania dotyczące okresu od pięciu do 10 lat spadły do ​​3,5% z 3,6%.

“Na razie dane długoterminowe w szczególności wskazują na pewne trwałe ryzyko. Jednak wraz z inflacją spadną do 2% w drugim kwartale, uważamy, że zbliżające się niebezpieczeństwo zanika-powiedział Citi w nocie badawczej .

Komentarz potencjalnych konsekwencji dla decydentów Bank of England, Citi powiedział:

” Dane te podkreślają potencjalne obawy, gdyby pojawiły się duże szoki kosztów. Ale nadal widzimy możliwości mniejszej awersji do inflacyjnej i bardziej zrównoważonego spojrzenia na ryzyko gospodarcze, gdy przechodzimy do połowy roku.