PMI pokazuje rosyjski sektor usługowy wzrósł w lutym, nie wspomina o Ukrainie przez Reuter

PMI pokazuje rosyjski sektor usługowy wzrósł w lutym, nie wspomina o Ukrainie przez Reuter

PMI pokazuje rosyjski sektor usługowy wzrósł w lutym, nie wspomina o Ukrainie przez Reuter

© Reuters. Plik Zdjęcie: Well Head and Wiertnica w Yarakta Oilfield, należącym do Irkucka Oil Company (atrament), w regionie Irkucku, Rosja, 11 marca 2019 r Reuters / Wasily Fedosenko / Plik Photo

(Reuters) – działalność gospodarcza Rosyjski sektor usługowy powrócił do wzrostu w lutym, ponieważ ciśnienie inflacyjne, a ufność biznesowa osiągnęła pięciomiesięczny wysoki, wskaźnik menedżerów zakupów MarkIT (PMI) pokazał w czwartek.

Dokładne daty ankiety, które nie wymieniają inwazji Rosji na Ukrainę, nie były jasne.

Moskwy wzywa swoje działania na Ukrainie, która rozpoczęła się 24 lutego “specjalna operacja wojskowa”. Inwazja wywołała surowe sankcje gospodarcze przeciwko Moskwie i rosyjskim banku centralnym.

Nagłówek Markit Indeks wzrosła do 52,1 w lutym z 49,8 w styczniu, zwracając powyżej 50 znaków, który oddziela ekspansję z skurczu Po raz pierwszy od września.

zatrudnienia spadł w sektorze na trzeci miesiąc i najszybszym tempie od końca 2020 r. Wykazano miesięczne badanie.

, ale oczekiwania biznesowe poprawiły się jako firmy planowane w celu zwiększenia inwestycji i miały nadzieję, że popyt klienta wzrośnie.

“Chociaż całkowite zapotrzebowanie pozostało historycznie stłumione, firmy były przewidziane przez wysiłki na rzecz inwestowania w nowe linie produktów, ponieważ zaufanie biznesowe osiągnęły najwyższą od ostatniego września”, powiedział Sian Jones, starszy ekonomista na IHS Markit, który kompiluje badanie.

“Chociaż firmy prywatne firmy były zdecydowanie optymistyczne dotyczące perspektywy, oczekuje się, że nałożone sankcje utrudniają potencjał wzrostu w całej rosyjskiej gospodarce”.

krajów zachodnich nałożyło obecnie szeroką gamę surowych sankcji gospodarczych i finansowych w Rosji po jego inwazji na Ukrainę, wysyłając Rubel do nagrywania obniża i nawierzchni na spadek standardów życia.

Siostrzana ankieta pokazała wcześniej w tym tygodniu, że rosyjska działalność produkcyjna skurczyła się w lutym, ponieważ nowe zamówienia spadły po raz pierwszy od sześciu miesięcy, ponieważ przedsiębiorstwa czuli wpływ pandemii Covid-19.

.