Pracownicy Sue Tornado-Hit Kentucky Candle Factory, mówią, że zostali zmuszeni pozostać przez Reuters

Pracownicy Sue Tornado-Hit Kentucky Candle Factory, mówią, że zostali zmuszeni pozostać przez Reuters

Pracownicy Sue Tornado-Hit Kentucky Candle Factory, mówią, że zostali zmuszeni pozostać przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Drone Obraz Fabryki świecy produktów Consumer Messfield w następstwie Tornado w Mayfield, Kentucky, USA 15 grudnia, 2021. Obraz zrobiony z dronem. Reuters / Adrees Latif / File Photo

przez Daniela Wiessner

(Reuters) -workers w fabryce świecy Kentucky, która została zniszczona przez tornado w zeszłym tygodniu złożył pozew, twierdzący organy nadzorujące zagrożonych pracownikom straży pożarnej, którzy opuścili pracę, która zbliżyła się.

Proponowany pozew o zajęciach klasy złożony środa w Kentucky State Trybunał twierdzi, że produkty konsumenckie Mayfield zakazał 110 pracowników przed opuszczeniem pomieszczenia, chociaż miał więcej niż trzygodzinne powiadomienie przed dotknięciem Tornado.

Elijah Johnson, 20, mówi w pozwie, że firma wykazała fragansowaną obojętność wobec bezpieczeństwa pracowników, zmuszając ich do pozostania w pracy nawet po wyrazieli obawy dotyczące zbliżającego się burza.

Pozew oskarża firmę, że nie zapewnia zagrożenia wolnym miejscem pracy z naruszeniem przepisów bezpieczeństwa państwa i poszukuje szkód pieniężnych w imieniu pracowników.

Przedstawiciel produktów konsumenckich Mayfield nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz. Spółka zaprzeczyła, że ​​zatrzymała pracowników od opuszczenia fabryki.

Kentucky Gubernator Andy Beshear powiedział we wtorek, że regulatory bezpieczeństwa pracy w miejscu pracy zbadaliby upadek fabryki.

Seria potężnych tornada https://www.reuters.com/markets/commodities/biden-Carry-Message-comfort-Hope-tornado-raved-kentucky-2021-12-15, trwa przez Kentucky i sąsiednie stany 10 grudnia, zabijając 76 osób w Kentucky i 22 w mieście Mayfield, gdzie znajduje się fabryka świecy, w tym osiem pracowników w fabryce.

Dach Magazyn Amazon.com Inc (Nasdaq: Amzn) W Illinois upadł, zabijając sześciu pracowników. Regulator bezpieczeństwa w miejscu pracy U.

.