Rajd naftowy do zasilania w zakresie sankcji na rynku przepustnicy Rosji – sondaż reuterowy przez Reuter

Rajd naftowy do zasilania w zakresie sankcji na rynku przepustnicy Rosji – sondaż reuterowy przez Reuter

Rajd naftowy do zasilania w zakresie sankcji na rynku przepustnicy Rosji – sondaż reuterowy przez Reuter

© Reuters. Plik Photo: Naklejka odczytuje ropę na bok zbiornika do przechowywania w zezwoleniowej dorzeczu w Mentone, Loving County, Teksas, US 22 listopada 2019. Obraz Wzięczny 22 listopada 2019 (Reuters) – Rajd, który ma napędzany cen ropy na ich najwyższy w prawie dekadzie, nie pokazuje żadnych objawów, ponieważ dostawy z najwyższego eksportera Rosji są zakłócane przez sankcje po jego inwazji na Ukrainę, sondaż reutera pokazał w piątek.

Badanie 35 ekonomistów i analityków Prognoza Brent Croniczna byłaby średnio około 91,15 $ beczki w tym roku, skok z konsensusu w styczniu 79,16 USD i najwyższy 2022 oszacowania we wszystkich badaniach Reuters.

U.

Wśród najbardziej uprzywionych prognoz: JP Morgan spodziewa się 185 dolarów na koniec 2022 r. W razie zakłócenia Do rosyjskiego eksportu trwa tak długo, chociaż jego średnia na rok wynosiła 98 USD.

Najwyższe średnie przewidywania dla 2022 r. Były Rabobank i Raiffeisen odpowiednio 111,43 i 110 USD odpowiednio.

“Premium ryzyka przechodzi przez dach” – powiedział Christian Reuter, Nord Landbk, starszy dyrektor strategii sektorowej, z organizacją krajów eksportujących ropy naftowej i sojusznicy również w stanie odpowiednio zrekompensować niedobór.

Benchmark Brent surowy załamał się ponad 100 $ w zeszłym tygodniu od 2014 roku i trafił 119,84 USD w czwartek. Był handel powyżej 112 $ w piątek, podpierany przez sankcje w sprawie Rosji, które statki ponad 7 milionów beczek dziennie (BPD).

Chociaż handel ropy i gazu nie jest bezpośrednio ukierunkowane, klienci zawarzyli się, aby kupić rosyjski surowy, aby uniknąć uwadze w sankcjach. [O / R]

Ceny mogą spike do 150 $ beczki, a nawet wyższe, jeśli USA i sojusznicy podejmują jeszcze bardziej agresywne kroki w celu zmniejszenia eksportu ropy z Rosji, ponieważ nie ma wystarczającej ilości wolnej zdolności do zrównoważenia znacznego zmniejszenia rosyjskiego eksportu “, powiedział Jan Paisie, Prezes Doradców Stratas.

Szacuje się, że 8% globalnego dostawy zostało zakłócone w ostatnich dniach. Niedobór nie może być zrównoważony przez Międzynarodową Decyzję Agencji Energetycznej o uwolnienie 60 milionów beczek z rezerwatów awaryjnych lub prawdopodobnego powrotu irańskiego podaży, powiedzieli analitycy.

Uwolnienie IEA reprezentowało “Jeden miesiąc offsetowe do potencjalnego zakłócenia w jednej trzeciej części 6 milionów baryłek Rosji na dzień wypoczynku ropy naftowej,” Goldman Sachs (NYSE: GS) powiedział, dodając krótkoterminowy de-eskalacja lub szybszy rampa do wyjścia OPEC + nie wyklucza jego widoku na strukturalnie wyższe ceny.NFWN2V417Q]

DBS analityk Suvro Sarkar powiedział, że może być “pewna normalizacja w drugiej połowie 2022 r., Ale może nie na poziomy konfliktów”.

Od średniej prognozy w wysokości 94,66 USD beczkę w pierwszym kwartale, Brent ceny wzrosłyby do 97,07 USD, zanim lekko łagodzą średnio 87,08 USD w ostatnim kwartale i stosunkowo stłumione 82,94 $ konsensusu w przyszłym roku, sondaż pokazała.

“Największe ryzyko minusowe wynika z spowolnienia gospodarczego, który jest wynikiem niezamierzonych konsekwencji wynikających z sankcji i podwyższonych cen energii – w połączeniu z globalną gospodarką, która wciąż dotyczy problemów z łańcuchem dostaw” – powiedziała Paisie z Stratas .

Grafika: Prognozy cen ropy – https://fingfx.thomsonreuters.com/gfx/mkt/akpezxnjevr/opollfeb.png