StockBeat: Nokia \’Jam Tomorrow\’ Wiadomość jest Reality Check dla Reddit Crew przez Investing.com

StockBeat: Nokia \’Jam Tomorrow\’ Wiadomość jest Reality Check dla Reddit Crew przez Investing.com

StockBeat: Nokia \’Jam Tomorrow\’ Wiadomość jest Reality Check dla Reddit Crew przez Investing.com

© Reuters.

Przez Geoffrey Smith

Investing.com – To może się spodziewać nieco za dużo od Finn w środku sześciu miesięcy zimy do przyłączenia się do chóru “na księżyc!!!”, ale wiadomość od Nokii (NYSE: NOK) w czwartek nie jest naprawdę jeden, który zasługuje na emotikony statku rakietowego.

Fiński producent sprzętu telekomunikacyjnego, którego ostatnia gorąca passa była już w latach 90., był najbardziej znanym europejskim zapasem wśród ukochanych członków załogi R/WallstreetBets. Jest to najlepiej radzący sobie czas telekomunikacyjny w Europie od początku roku, z 18% zyskiem, dzięki (stosunkowo skromnemu) krótkiemu ściśnięciu amerykańskich kwitów depozytowych.   

Ale jego ostatni raport kwartalny wyjaśnia, dlaczego zapasy zostały zwarte w pierwszej kolejności: jego długoterminowe słabe wyniki, brak możliwości wykorzystania połączenia z Alcatel-Lucent (PA:ALUA) i późniejsza utrata udziału w rynku, jego słabe marże i brak wykorzystania pokoleniowego wzrostu inwestycji, gdy operatorzy uaktualniają się do sieci 5G na całym świecie.

Nokia ma szczęście działać w sektorze, który nie został negatywnie dotknięty przez pandemię: wręcz przeciwnie, jak wynika z gwałtownego wzrostu popytu na dane widoczne w Alphabet (NASDAQ: GOOGL) i Amazon (NASDAQ: AMZN) zarobki na początku tego tygodnia. Firma szacuje, że straciła tylko 200 milionów euro sprzedaży netto w zeszłym roku z powodu Covid-19, który został ponad zrównoważony przez 250 milionów zaoszczędzonych na kosztach podróży i personelu.

Firma przywróciła Pekka Lundmark, weterana Nokii, który na krótko zdecamped do producenta energii Fortum, jako dyrektor generalny w zeszłym roku w celu odwrócenia rzeczy. Ale po pół roku za, Lundmark nadal mówi rzeczy będzie gorzej, zanim się poprawi.

“Oczekujemy, że rok 2021 będzie wyzwaniem, rok transformacji, ze znaczącymi wiatrami z powodu utraty udziału w rynku i erozji cen w Ameryce Północnej”, powiedział Lundmark w oświadczeniu.

Sprzedaż netto spadła o 5% w czwartym kwartale, a punkt środkowy nowego docelowego zakresu przychodów w tym roku oznacza dalszy spadek o ponad 3%.  “Konkurencyjność intensywność” w walce o udział w rynku 5G – szczególnie na rynku amerykańskim – uderzy również w marże: punkt środkowy nowego zakresu docelowego na ten rok (7% do 10%) oznacza spadek marży operacyjnej o ponad 1 punkt procentowy.

Były prezydent Donald Trump już znacznie ułatwił Nokii w dużej części świata, queering boisko dla swojego największego rywala, Huawei. Nokia czas powinien mieć coś do pokazania, że już. Zamiast tego, jest to o 2,3% od roku temu, podczas gdy Ericsson (BS: ERICAs) – który uderzył 52-tydzień wysoki na odwrocie wyników konkurenta czwartek – jest o 43%. W trzyletnim porównaniu wygląda to jeszcze gorzej, po spadku o 16%, podczas gdy Ericsson podwoił się.

Można się spodziewać pewnego rodzaju średniej rewersji sam na relaks, że słabe wyniki. To wydaje się być najpotężniejszym argumentem za jego ostatnich rajdu. Lundmark nie zaszkodził jego reputacji w Fortum i jest wystarczająco szanowany w branży, ale jeśli chodzi o inwestorów, ciężar jest naprawdę na nim, aby dostarczyć zwrot, że Nokia została obiecujące od lat. Zamiast tego, obietnica jest kolejny rok twardego slog.