PKB Chin rośnie wolniej niż oczekiwano w Q3

PKB Chin rośnie wolniej niż oczekiwano w Q3

PKB Chin rośnie wolniej niż oczekiwano w Q3

Investing.com-Chiny trzeciego kwartału PKB wzrosła w tempie wolniej niż oczekiwano, dane wykazały w piątek. Chiny spowolnione więcej niż oczekiwano w trzecim kwartale do 6,0% z ubiegłego roku, National Bureau of Statistics zgłaszane. Analitycy oczekują wzrostu PKB o 6,1% rocznie na rok. Tymczasem analitycy oczekiwali 5,8 procent wzrostu roku do roku we wrześniu, w porównaniu z 5,0 procent wzrostu. Zwiększona o 7,8% rok do roku, zgodnie z oczekiwaniami. Wzrost 5,4% rok do roku również dopasowanie oczekiwań. "Spowolnienie od drugiej połowy 2018 jest napędzany przez słabości przemysłowej i moderacji popytu konsumentów," li Wei, starszy ekonomista w Standard Chartered, powiedział w raporcie Bloomberg. "Trwającego sporu USA-Chiny teraz wykracza daleko poza tylko handlu, uderzył w nastroju źle. Można oczekiwać dalszego bodźku, ponieważ wzrost gospodarczy jest teraz na krawędzi przesuwanych poniżej oficjalnego celu. " Inni analitycy powiedział, że gospodarka Chin może poruszać się powoli. "Pomimo silniejszego września, nacisk na gospodarkę powinien zintensyfikować w nadchodzących miesiącach", powiedział Julian Evans-Pritchard, starszy ekonomista Chin w Capital Economics. "Chłodzenie globalnego popytu nadal waży eksportu, ograniczenia podatkowe oznaczają, że wydatki na infrastrukturę będzie osłabnąć w najbliższym przyszłości i ostatnich boom w nieruchomości budowlanych wygląda na łatwość," dodaje notatkę Cnbc. Chińskie rynki papierów wartościowych otworzyły się na zielono wcześniej w ciągu dnia, ale notowane były niżej po wydaniu danych. Ostatni obrót w 2 959,76 na 12:22 PM ET (04:22 GMT) wynosiła 0,6%. Stracił 0,4% do 9 603,88.
Zrzeczenie się: Fusion Media chciałby przypomnieć, że informacje zawarte na tej stronie niekoniecznie są w czasie rzeczywistym ani dokładne.
Wszystkie kontrakty CFD (akcje, indeksy, kontrakty terminowe) i ceny Forex nie są wyceniane przez wymianę, ale przez producenta rynku, a więc ceny mogą nie być dokładne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej, tj. ceny są orientacyjne, a nie do celów spekulacyjnych.
W związku z tym Fusion Media nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe, które mogą ponieść w wyniku wykorzystania tych danych.
Fusion Media lub ktokolwiek z mediów Fusion nie ponosi odpowiedzialności za straty lub szkody w wyniku polegania na informacjach, w tym danych, cen, wykresów i kupna/sprzedaży sygnałów zawartych na tej stronie.
Należy być dobrze poinformowanym o ryzyku i kosztach związanych z obrotem rynkami finansowymi, jest to jedna z najryzykowniejszych form inwestycji.