Dolar nie jest Haven to kiedyś dla handlowców EM waluty

Dolar nie jest Haven to kiedyś dla handlowców EM waluty

Dolar nie jest Haven to kiedyś dla handlowców EM waluty

(Bloomberg)-zjawisko siły dolara w stosunku do rynków wschodzących walut w USA wyprzedaży na giełdzie-tzw Dollar Smile-zmniejszył się.

Badania Bloomberg na wydajność nie-azjatyckich krajów rozwijających się walut od 2000 pokazuje siłę dolara towarzyszącego USA korekty rynku kapitałowego stają się znacznie mniej wyraźne – podobnie jak wyniki niedawnych analiz obejmujących rynki azjatyckie.

Mediana dolara zysk podczas ostatnich trzech znormalizowane 10% spadek w S&P 500 indeks został 2,3% dla koszyka walut EM, w tym Real brazylijski, Peso kolumbijskie i Rand południowoafrykański, zgodnie z obliczeń przez Bloomberg. To jest w dół od 7,4% w pierwszych sześciu equity-off w analizie.

Stephen Jen “Dollar Smile” ramy do opisania zyski w USA Waluta w ekstremalnych okresach amerykańskich siła lub słabość ekonomiczna jest kamieniem węgielnym pozycjonowania inwestorów na rynkach wschodzących. Sugeruje to, że Dolar wzrasta, gdy amerykański wzrost jest wyższy niż reszta świata, ale może również zyskać na zakupy Haven w okresach słabość gospodarczą lub giełdzie.

Podczas gdy poprzednie badania Bloomberga na azjatyckich FX wykazały bardziej jednolite spadek w całym regionie walut, wyniki w innych krajach wyświetlany większy kontrast. Na przykład średnia siła dolara w stosunku do rzeczywistego brazylijskiego spadła do 2,1% z 9,5% od wcześniejszego do późniejszego USA. Stock sell-off–w przeciwieństwie, to spadł tylko jeden punkt procentowy do 5,9% dla Peso meksykańskie.

Połączenie znaczących zmian strukturalnych w handlu globalnym i wzrost finansowego znaczenia chińskiego juana jest prawdopodobnie za spadek skuteczności uśmiechu. Zachowanie euro nie wydaje się odgrywać rolę, zgodnie z analizą.

Innym punktem warto pamiętać o rynkach wschodzących inwestorów-dolara “wyceny” jest obecnie podwyższony powinien być czas szok rynku za rogiem. Banknot jest o 9% silniejszy w rzeczywistych warunkach efektywnych niż średnia odcinków w badaniu, i został rośnie w stosunku do wszystkich walut em w naszym badaniu w ciągu ostatnich trzech miesięcy.