Duże marki wzywają do globalnego paktu, aby wyciąć produkcję plastikową przez Reuters

Duże marki wzywają do globalnego paktu, aby wyciąć produkcję plastikową przez Reuters

Duże marki wzywają do globalnego paktu, aby wyciąć produkcję plastikową przez Reuters

© Reuters. Plik Foto: Ogólny widok na śmieci z plastikowym śmieci z zanieczyszczonym jeziorem Potpecko w pobliżu rośliny wodnej Dam w pobliżu miasta Priboj, Serbia, 29 stycznia, 2021. Reuters / Marko Djurica / Plik Zdjęcie

przez John Geddie i Joe Brock

(Reuters) – Międzynarodowe marki, w tym Coca Cola i Pepsico (NASDAQ: PEP) wezwany w poniedziałek, aby globalny pakt zwalczający zanieczyszczenie plastyczne, które obejmują cięcia w produkcji plastikowej, kluczowy obszar wzrostu dla przemysłu naftowego.

urzędników światowych spotka się na konferencji Zgromadzenia Środowiska Narodów Zjednoczonych (UNEA 5.2) później w tym roku rozpoczęcia negocjacji w sprawie traktatu w celu rozwiązania kryzysu odpadów z tworzywa sztucznego, który zadławią wysypiska, despoupy z oceanami i zabijając przyrody.

pozostaje niejasny, czy jakakolwiek transakcja skupi się na gospodarce odpadami i recyklingu lub wziąć twardsze etapy, takie jak ograniczenie nowej produkcji z tworzywa sztucznego, ruch, który prawdopodobnie znalazłby odporność na Od dużych firm olejowych i chemicznych oraz dużych krajów produkujących tworzyw sztucznych, takich jak Stany Zjednoczone.

Mniej więcej niż 70 sygnatariuszy do poniedziałkowego wspólnego oświadczenia https://www.plasticpollumentTreaty.org/unea obejmuje firmy towarów konsumenckich, takich jak Unilever (NYSE: UL) i Nestle, które sprzedają niezliczone produkty w plastiku jednorazowym z szamponu Bary czekoladowe, a także detalista Walmart (NYSE: WMT) i bank francuski BNP Paribas (OTC: BNPQY).

“Jesteśmy w punkcie krytycznym w czasie, aby ustanowić ambitny Traktat.

“UNEA 5.2 jest decydującym, najbardziej pomyślnym momentem, aby odwrócić przypływ na światowym kryzysie zanieczyszczenia z tworzywa sztucznego. Nie możemy sobie pozwolić na tęsknota” – powiedziała oświadczenie.

Mniej niż 10% https://www.reuters.com/investigates/Special-report/health-Coronavirus-Plastic-Cycling całego plastiku kiedykolwiek dokonano recyklingu, a śledztwo w ubiegłym roku https://www.reuters.com/investigates/Special-report/environment-Plastic-oil-ecicling ujawnił, że nowe technologie recyklingu pobudzone przez przemysł tworzyw sztucznych zmagały się zwalczać problem. Tymczasem

Tymczasem produkcja tworzywa sztucznego, która pochodzi z ropy i gazu, jest rzutowana, aby podwoić się w ciągu 20 lat. Jest to kluczowym źródłem przyszłych przychodów dla kierunków energetycznych, jako popyt na paliwa kopalne ze wzrostem energii odnawialnej i pojazdów elektrycznych.

Podczas skalowania globalnego recyklingu ma kluczowe znaczenie dla zwalczania odpadów z tworzywa sztucznego, wysiłki te nie zapobiegają dalszemu zanieczyszczeniu plastykowemu przed ograniczeniem bez ograniczeń dotyczących produkcji, badanie punktowe 2020 r. Wynosiły się przez PEW Charita Trusts.

AS Mocowanie ciśnienia na firmach, które sprzedają produkty w trudno-recyklingu, aby rozwiązać wynikające z powstałych odpadów, niektóre mają Rozłączył się z producentami cementowymi, aby spalić odpady tworzyw sztucznych jako tanie paliwo w rozwoju świata, śledztwo w ubiegłym roku https://www.reuters.com/investigates/Special-report/environment-plastion-Plastion-.

.