Sprzedaż akcji Openai w wysokości 86 miliardów dolarów w Jeopardy po strzelaniu Altmana- informacje Reuters

C6c20585f25e5b00df995068add8d54d

Sprzedaż akcji Openai w wysokości 86 miliardów dolarów w Jeopardy po strzelaniu Altmana- informacje Reuters

© Reuters. Zdjęcie pliku: Logo Openai jest widoczne na tej ilustracji, 3 lutego 2023 r. Reuters/Dado Ruvic/Ilustration/File Photo

(Reuters) -Planowana sprzedaż akcji pracowników Openai, które cenią startup za około 86 miliardów dolarów na papierach W równowadze po nagłym zwolnieniu dyrektora generalnego Sama Altmana i mnóstwa najlepszych odlotów wykonawczych informacje zgłoszone w sobotę.

Oferta przetargowa, która prosperuje Capital, nie została jeszcze zamknięta, ale była w końcowych etapach i miała zostać ukończona już w przyszłym miesiącu, dodał raport, powołując się na osobę zaznajomioną z tą sprawą.

Openai i Thrive Capital nie odpowiedzieli natychmiast na prośby Reutera o komentarz.

Wiadomości pojawiają się po tym, jak zarząd firmy za Chatgpt zwolnił Altmana w piątek.

Greg Brockman, prezydent i współzałożyciel Openai, który ustąpił z Zarząd jako przewodniczący w ramach zarządzania Shuffle opuścił firmę.

Odjazdy niewidoczne wielu pracowników, którzy odkryli nagłą zmianę zarządzania od wewnętrznej wiadomości i publicznego bloga firmy.

Wspierane przez miliardy dolarów od Microsoft (NASDAQ: MSFT), który nie ma miejsca na pokładzie w non-profit regulującym startup, Openai rozpoczął Generative AI Craze w listopadzie ubiegłego roku, wydając Chatgpt.