Walcz o warzenie funduszy klimatycznych Biden, które pomagają rolnikom w republikańskich stanach przez Reuters

Ee012bfee56a5bbf9d296e615404feba

Walcz o warzenie funduszy klimatycznych Biden, które pomagają rolnikom w republikańskich stanach przez Reuters

© Reuters. Zdjęcie pliku: Prezydent USA Joe Biden udziela uwag podczas wydarzenia z okazji rocznicy jego podpisania ustawodawstwa Ustawy o redukcji inflacji w 2022 r., W wschodnim pokoju Białego Domu w Waszyngtonie, 16 sierpnia 2023 r. Reuters/Kevin Lama

Autor: Leah Douglas

Waszyngton (Reuters)-Wysiłek republikańskich amerykańskich prawodawców w celu urzeczywistnienia 18 miliardów dolarów finansowania rolnictwa przyjaznego na podstawie podpisu prezydenta Joe Bidena odsuną pieniądze z programów, które przynoszą korzyści rolnikom w republikańskich stanach, a Znaleziono analizę Reutersa.

Ustawa o redukcji inflacji, przeznaczona na “praktyki gospodarstwa rolnego” amerykańskiego Departamentu Rolnictwa, ma na celu wsparcie programu klimatu rolniczego Biden, która w dużej mierze opiera się na przechowywaniu węgla w glebie i obniżaniu emisji poprzez zrównoważone techniki rolnicze.

Około 65% nowych pieniędzy, które zostaną wydane zgodnie z prawem na te przyjazne dla klimatu praktyki, trafiło do rolników w stanach, które poparły republikańskiego byłego prezydenta Donalda Trumpa w wyborach w 2020 r., A około 70% udało się do stanów z członkiem republikańskim W Izbie lub Senackiej Komisji Farmowej, zgodnie z badaniem prognoz Reutersa przez Politykę Rolnictwa Uniwersytetu Illinois Jonathan Coppess.

Iowa może zdobyć najwięcej pieniędzy z 1,03 miliarda dolarów, a następnie Teksas (772 miliony dolarów) i Arkansas (723 miliony dolarów), zgodnie z prognozami Coppess, które wykorzystywały dane o finansowaniu historycznego USDA w celu oszacowania, w jaki sposób ustawa o redukcji inflacji byłyby pieniądze. Rozpowszechniane.

Republikańska Izba Reprezentantów Przewodniczący Komitetu Rolnictwa Glenn “GT” Thompson i Senat Committee Rolniction Committee, John Boozman, chcą zrealizować ustawę o redukcji inflacji Pieniądze dla całej ochrony Programy bez wymagań związanych z klimatem.

W ramach planu Thompsona niektóre pieniądze zostaną również przeniesione na wsparcie upraw i inne programy rolnicze, powiedział asystent komitetu.

rzecznik Thompsona wyraził sceptycyzm wobec ustaleń Coppessa i zauważył, że wcześniej pełnił funkcję radcy prawnego Senatu Komitetu Rolnictwa pod dowództwem demokratycznego kierownictwa.

przedstawicieli zarówno Thompsona, jak i Boozmana, powiedział, że realokowanie funduszy może pozwolić na dotarcie do większej liczby rolników.

Demokratów jest przeciwnych realokacji.

“Odniesienie tego funduszy od ochrony w zamierzeniu – rozwiązanie kryzysu klimatycznego – jest dla mnie niepostawnym i nie ma głosów w Senacie lub Izbie”, powiedziała Debbie Stabenow, przewodnicząca Komitetu Rolnictwa Demokratycznego, Debbie Stabenow E -mail do Reuters.

urzędników Białego Domu zobowiązał się do zachowania pieniędzy na praktyki przyjazne dla klimatu.

Chociaż Demokraci kontrolują Senat i Biały Dom, typowo dwustronny proces negocjowania ustawy rolnej – pakiet uchwalony co pięć lat w celu sfinansowania programów towarowych, ochrony i żywienia – często obejmuje kompromis.

Spór o ustawę o redukcji inflacji Pieniądze mogą jeszcze bardziej opóźnić postęp w stosunku do zaległego rachunku. Ustawa o gospodarstwie, która została uchwalona w 2018 r. Wygasła 30 września i został przedłużony na jeden rok w listopadowej umowie wydatkowej.

Komisje rolnicze nadal opracowują swoje wersje następnego rachunku.

Pieniądze z rolnictwa przyjazne dla klimatu trafiłyby do programów, których popyt zazwyczaj przekracza ich dostępne fundusze.

Na przykład USDA w 2021 r. Finansowało 29,9% wniosków dotyczących programu zachęt dla jakości środowiska, który finansuje Zgodnie z najnowszymi danymi działu, które zwiększają zdrowie gleby, zmniejszają erozję i łagodzą suszę. Program ten otrzymał prawie 9 miliardów dolarów na ustawę o redukcji inflacyjnej dotacji rolniczej.

Rolnictwo generuje około 10% emisji gazów cieplarnianych w USA, z zastosowania nawozów, obornika zwierząt gospodarskich i uprawy upraw, według Agencji Ochrony Środowiska.